Google, Gmail Uygulamasına Sesli Arama Özelliği Ekliyor

Google, Gmail Uygulamasına Sesli Arama Özelliği Ekliyor
Google, Gmail uygulamasını, aynı zamanda Gmail uygulamasına sahip olan birini doğrudan arama yeteneği ile güncellemeye hazır. Güncelleme, Google'ın bugün...

Google, Gmail uygulamasını, aynı zamanda Gmail uygulamasına sahip olan birini doğrudan arama yeteneği ile güncellemeye hazır. Güncelleme, Google'ın bugün duyurduğu daha da büyük bir Workspace güncellemesinin parçası.

Google, bu özelliğin, pandemi öncesi günlerde, aksi takdirde koridorda veya dinlenme odasında rastgele çarparak yapacağınız meslektaşlarınızla spontane bağlantılara olanak sağlayacağını söylüyor.

Google Meet araması, daha yapılandırılmış, planlanmış görüntülü toplantıları tamamlayan, bir veya daha fazla katılımcı arasında görüntülü veya sesli arama başlatmaya yönelik sorunsuz bir deneyimdir. Amacımız Meet aramasını Workspace'teki tüm doğal uç noktalara getirmektir; burada sohbetler, kişi kartları ve alanlar dahil olmak üzere geçici bir arama başlatırsınız, ancak bu, Gmail mobil uygulamasındaki bire bir sohbetlerde önce gelir. .

Özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar Workspace iş arkadaşlarını doğrudan Gmail uygulamasından arayabilecekler. Bunu yapmak, Gmail uygulamasının zaten yüklü olduğu varsayılarak iş arkadaşlarının cihazını çalacaktır. Spontane bir koridor sohbeti ile tamamen aynı görünmeyebilir, ancak yapılandırılmış toplantılarda ortaya çıkmayabilecek konuları öğrenmenin kesinlikle harika bir yoludur.

Google ayrıca Workspace'e bir sürü başka güncelleme ekledi. Rooms'un genişletilmiş bir versiyonu olan "Spaces"ı tanıttı. Ekipler, bir e-posta zinciri başlatmak veya bir toplantı planlamak yerine, projeleri ilerletmek ve konular hakkında konuşmak için bir araya gelip Spaces'ta işbirliği yapabilir. Google ayrıca gelen kutusuna, sohbetlere, alanlara ve toplantılara tek bir yerden kolay erişim için Gmail'in kullanıcı arayüzünü de kolaylaştırıyor.

Şirket ayrıca iki yeni hepsi bir arada video konferans cihazının tanıtımını yaptı. One Desk 27, küçük ortak alanlar için mükemmel olan 27 inçlik bir cihazken One Board 65, herhangi bir odayı veya alanı bir video işbirliği merkezine dönüştüren 65 inçlik 4K bir cihazdır.

Tüm bu güncellemelerle Google, Microsoft'un tüm bu yıllar boyunca Outlook ile yaptığına benzer şekilde, Gmail'i eksiksiz bir işbirliği aracına dönüştürüyor. Ancak bu, Google Meet gibi özel uygulamaların eskimiş görünmesine neden olur. Durum ne olursa olsun, Google son yıllarda hem şirketler hem de tüketiciler için harika bir haber olan Gmail'e çok çalışıyor.

Son Haberler