Google Haritalar'ın iOS Sürümüne Karanlık Mod Desteği Geldi

Google Haritalar'ın iOS Sürümüne Karanlık Mod Desteği Geldi
Ağustos ayında Google, Google Haritalar'ın iOS sürümünün Karanlık Mod'a geçtiğini duyurdu. The Verge haberine göre, özellik Eylül ayından beri mevcut....

Ağustos ayında Google, Google Haritalar'ın iOS sürümünün Karanlık Mod'a geçtiğini duyurdu. The Verge haberine göre, özellik Eylül ayından beri mevcut. iPhone'unuzu Ayarlar > Ekran ve Parlaklık'a gidip Karanlık'a dokunarak sistem genelinde Karanlık Mod'a ayarlarsanız, Google Haritalar'ın Karanlık Mod'a gitmeyeceğini belirtmeliyiz. Bu nedenle, uygulamanın ikincisinde çalışmasını istiyorsanız, bu talimatları izleyin.

Google Haritalar'ı açın. Ekranın üst kısmındaki Arama çubuğunun sağ tarafında bulunan profil resminizin veya ilk harfinin bulunduğu daireye dokunun. Ayarlar üzerine dokunun ve HARİTALARI KULLANMA başlıkları altında Karanlık Mod için bir liste göreceksiniz.

Karanlık Mod'a dokunduğunuzda, üç seçenekli bir sayfa açılacaktır: Açık, Kapalı, Cihaz ayarıyla aynı. Açık üzerine dokunun ve tüm uygulama hemen Karanlık Mod'a girer. Beyaz bir arka plan üzerinde siyah metin bulunan menüler, beyaz metinli siyah bir arka plan gösterecek ve bu, yoğun beyaz arka plan kadar retinanızda bir delik açma olasılığı düşük olacaktır.

Kapalı'ya dokunun ve Karanlık Mod hiç açılmayacaktır. Son seçenek Cihaz ayarıyla aynıdır. Bu, uygulamanın iPhone'unuz için seçtiğiniz ayarları izleyeceği anlamına gelir. Karanlık Modu kullanmak gözlerinizdeki yükü azaltır, ekranın okunmasını kolaylaştırır ve AMOLED ekranınız varsa pil ömründen tasarruf sağlayabilir.

Bir AMOLED ekran arkadan aydınlatma gerektirmediğinden, uygun pikseller kapatılarak siyah renk oluşturulur. Karanlık Modda siyah bir arka plan kullanmak, çok sayıda pikselin kapatılması anlamına gelir. Ve kapatılan pikseller pilden güç çekmez, bu da pil ömründen tasarruf sağlar.

Son Haberler