Google ile Telefon Konuşmaları Kaydedilebiliyor! Google Konuşma Kaydetme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google ile Telefon Konuşmaları Kaydedilebiliyor! Google Konuşma Kaydetme Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Google, telefon konuşmalarının kaydedilebileceğini gösterdi. Bu konuda pek çok uygulama hizmet verse de bizzat Google aracılığıyla böyle bir işlemin...

Google, telefon konuşmalarının kaydedilebileceğini gösterdi. Bu konuda pek çok uygulama hizmet verse de bizzat Google aracılığıyla böyle bir işlemin yapıldığı daha önce görülmemişti. Eğer konuşmalar sizin için önemli ise onu konuşma esnasında bir tuşa basarak kaydedebilirsiniz. Elbette bunun için de belirli şartları karşılamanız gerekiyor. Pek çok kişi bu uygulamayı test amaçlı kullanacaktır. Google çevirici aracılığıyla ortaya çıkan bu uygulamanın nasıl kullanılacağına değineceğiz.

Google Telefon Sesi Kaydetme

Öncelikle Play Store ile iletişime geçerek beta programına kaydolmanız gerekmektedir. Sizleri programa kaydettikten sonra Telefon uygulamasını mutlaka güncellemelisiniz. Güncelleme işlemi bitince arama yaptığınızda  aramayı kaydetmek için bir tuş belirecek. O tuşa basmanızla kayıt başlayacaktır. Android kullanıcıları için sunulan bu fırsat sayesinde başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan konuşmaları kaydetmek mümkün olacak. Bir yandan da ihtiyaç halinde dinleyebileceksiniz.

Telefon Konuşmalarını Kaydetme Şartları

Eğer Google'ın Telefon uygulamasını güncellemek istiyorsanız başlıca şartları karşılamanız gerekiyor. Öncelikle Android 11 kullanmak zorundasınız. Bu noktada Android 11'in altındaki sürümü kullanan pek çok kullanıcı telefonunu güncellemekle yükümlü. Daha sonra rahatlıkla kullanabilir. İkinci şart ise telefona daha önce root atılmamış olması gerekiyor. Root işlemi yapanlar bu fırsattan yararlanamayacak. Son zamanlarda farklı uygulamalar aracılığıyla telefon konuşması kaydetme işini yapan kullanıcılar, buna bir son verecek ve daha güvenli bir uygulamayı kullanabilecek. Özellikle de Google'a ait olması nedeniyle birçok kişinin bu güncellemeyi yapacağı belirtiliyor. Uygulamada daha pek çok özellik bulunmakta. Eğer sizler de Play Store üzerinden bu güncelleştirmeyi yapmak istiyorsanız oldukça basit bir işlemle uygulama güncelleyebilirsiniz. Öncelikle Google Play Store ile iletişime geçin. Beta programına katılmak istediğinizi belirtin. Daha sonra değerlendirme sonucu sizlere bilgi verilecek. Android 11 ve root şartlarını karşılamanız dahilinde hızlı bir şekilde Telefon uygulamasını güncelleyebilir ve konuşmaları kaydetmeye başlayabilirsiniz.

İsimlerdeki Emojiler Gözükecek!

Telefon uygulamasına gelen özellikler bununla sınırlı değil. Emojiler arama kısmında ve konuşma esnasında gözükemeyebiliyordu. Ancak Android telefonları için bu sorunda bitmek üzere. Artık emojiler herhangi bir kısıt olmadan gözükebilecek. Üstelik bunu sağlamak hiç de zor değil. Geçtiğimiz günlerde milyar indirmeyi geçen Telefon uygulaması, rehber özelliği nedeniyle çok tercih ediliyordu. Grafikten hıza kadar pek çok alanda Android telefonların vazgeçilmez icadı, büyük ilgi çekiyor. Google'ın varsayılan uygulama olarak belirlediği bilinmekte. Telefondaki performansı fazlasıyla başarılı ve bu yüzden ana uygulamalardan biri haline geldi.

Son Haberler