Google, Internet Explorer Meet Desteğini Sonlandırıyor

Google, Internet Explorer Meet Desteğini Sonlandırıyor
Mayıs ayında Microsoft, 15 Haziran 2022'de Internet Explorer 11 (IE11) desteğini sonlandırdığını duyurdu. Ayrıca, tüketicilerin ve BT yöneticilerinin...

Mayıs ayında Microsoft, 15 Haziran 2022'de Internet Explorer 11 (IE11) desteğini sonlandırdığını duyurdu. Ayrıca, tüketicilerin ve BT yöneticilerinin etkinliklerini ve iş yüklerini desteklenen tarayıcılara geçirmek için atabilecekleri bir dizi adımı ayrıntılı olarak açıkladı. Bugün Google, önümüzdeki hafta da video konferans aracı Meet on IE11 için desteğini sonlandırdığını hatırlattı.

Bu hareket tamamen maviden çıkmış değil. Google, Aralık 2020'de, 15 Mart 2021'den itibaren IE11'de Workspace uygulamalarını desteklemeyi bırakacağını duyurdu. Ayrıca, web sitelerinde IE11 kullanıcılarına desteklenen tarayıcılara geçmelerini öneren banner'lar göstermeye başladı. Aslında, varsayılan davranış ve ayarlar altında, Google Meet'in web portalını IE11'de açmaya çalışırsanız, Microsoft bile bunun yerine otomatik olarak Edge'i açar ve bunu neden IE11'de yaptığını gösterir.

Google Meet, bundan bir hafta sonra olan 17 Ağustos 2021'den itibaren IE11'de çalışmayacaktır. IE11'de Meet'in bu tarihten itibaren hiç başlatılmayacağına dikkat etmek önemlidir, bu, portalın desteklenmeyen bir sürümünü kullanabileceğiniz bir durum değildir. Google, iş akışınızı Google Chrome, Apple Safari, Microsoft Edge veya Mozilla Firefox gibi desteklenen tarayıcılara taşımanızı önerdi. Daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz.

Yaklaşan zaman çizelgelerini bilerek, Google'ın artık eski tarayıcı için desteği kesmesi mantıklı. Aslında Microsoft, geçen yıl IE11'de Teams ve Office uygulamaları gibi hizmetler için desteği bıraktı. Twitter da Haziran 2020'de aynı şeyi yaptı.

Son Haberler