Google, Kasım Ayından İtibaren Play Store Derecelendirmelerini Değiştiriyor

Google, Kasım Ayından İtibaren Play Store Derecelendirmelerini Değiştiriyor
İster Android ister iOS kullanıcısı olun, cihazınıza bir uygulama indirip indirmemeye karar vermeden önce kullanıcı incelemelerine ve derecelendirmelerine...

İster Android ister iOS kullanıcısı olun, cihazınıza bir uygulama indirip indirmemeye karar vermeden önce kullanıcı incelemelerine ve derecelendirmelerine bakma şansınız yüksektir. Bunları herkes için daha kullanışlı hale getirme umuduyla Google, Play Store'da iki ince ayar yapmayı planlıyor.

Kasım ayından itibaren, göreceğiniz derecelendirmeler, yaşadığınız yere göre belirlenecektir. Örneğin, cihazınız Japonya'ya kayıtlıysa, önce diğer Japon kullanıcıların indirmek üzere olduğunuz uygulama hakkında ne düşündüklerini göreceksiniz. Ardından, önümüzdeki yılın başlarında Google, ister telefon, tablet, katlanabilir, Chromebook veya akıllı saat olsun, kullandığınız cihazı daha iyi yansıtmak için Play Store derecelendirmelerini daha da ayarlamayı planlıyor. Şirket, değişiklik hakkında "Bu, kullanıcılara kullandıkları cihaz için bekleyebilecekleri deneyim hakkında daha iyi bir izlenim verecek" diyor.

Kısmen, Google bu ince ayarları geliştiricilere yardımcı olmak için yapıyor. Bir alandaki derecelendirmelerin bir uygulamanın küresel algısını etkilediği bir durumdan kaçınmak istiyor. Bu, bir hatanın yazılımın yalnızca bir yerelleştirilmiş sürümünü etkilediği durumlarda olabilir. Elbette, bu bölümlendirme, bir uygulamayı indirmeden önce aynı hataları öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Son Haberler