Google Mesajlar Android 12 ile Değişecek! iMessage Kullananlar Google Mesajlar'a Geçebilir!

Google Mesajlar Android 12 ile Değişecek! iMessage Kullananlar Google Mesajlar'a Geçebilir!
Android 12'nin beta sürümüne ulaşılabiliyor. Bu sayede yeni güncellemeler de anlık olarak takip edilebilmekte. Eğer telefonunuz Android 12'yi destekliyorsa...

Android 12'nin beta sürümüne ulaşılabiliyor. Bu sayede yeni güncellemeler de anlık olarak takip edilebilmekte. Eğer telefonunuz Android 12'yi destekliyorsa sizler de ulaşabilirsiniz. Google Mesajlar'ın tasarımı değişecek. Bunun yanı sıra RCS sohbet servisiyle ilgili bazı gelişmeler yaşanıyor. Veri iletimine kadar olan değişen özellikler büyük dikkat çekecek. Mesaj karakteri sınırı da kalkıyor. Bu sayede çok daha uzun karakterli mesajlar yazabileceksiniz. 8000 karakter sınırı bulunacak. Mesajların uçtan uca şifreli olacağını da belirtelim. Güvenlik anlamında büyük önlemler alan şirket, Android 12'nin en iyi şekilde yayınlanması için büyük çaba sarf ediyor.

Apple'a Rakip Olacak

Google Mesajlar, hali hazırda hem Android hem de iOS'ta kullanılabildiği için şirkete büyük bir rakip olarak gözüküyor. iMessage programının yanı sıra Google Mesajlar'ı kullanmak isteyenler hizmetler arasında tercih yapmak zorunda. Android 12 sonrası Apple'ın uygulama bazında işleri biraz daha zor olabilir. Google ve Apple arasındaki rekabet bu sefer Apple sahasında devam edecek. Apple'ın da buna ek olarak iMessage güncelleme yapması muhtemel.

Gif, Sticker ve Dosya Paylaşılabilir

Google Mesajlar'ın yeni sürümünde gif, sticker ve dosya paylaşımı rahatlıkla yapılabilecek. Bunun yanı sıra lokasyon da paylaşabileceksiniz. Android 12'in ciddi anlamda büyük değişiklikleri imza atacağı tescillenmiş oldu. Ortaya çıkan örnek mesajlaşmalar da gösteriyor ki tasarım alanında büyük değişimler yaşanacak.

Hücresel Bağlantı Yerine Wi-Fi!

Veri iletimi konusunda nasıl bir sistem olacağı merak konusuydu. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre hücresel bağlantının kullanılmayacağı belirtildi. Mesajlar Wi-Fi ile gönderilecek. Hücresel bağlantı servisinin kullanılmayacak olması bazı kullanıcıları etkileyebilir. Ancak bu konuda herhangi bir iyileştirme yapılması beklenmiyor.

Kullanıcı Arayüzü Beğenilmedi

Arayüzün eskisinden daha kötü olduğunu savunanların sayısı oldukça fazla. Kullanıcılar, Google Mesajlar'ın eski halini istiyor. Ancak şirket bu konuda oldukça kararlı. Android 12 çıktıktan sonra bir süre daha tasarım beğenilmez ise çeşitli değişiklikler yapılabilir. Şimdilik herhangi bir önlem alınması beklenmiyor. Son zamanlarda mobil işletim sistemi olarak Android 12'nin ismini fazla duymaktayız. Yakında yeni çıkacak telefonların yanında gelecek ve bazı telefonlarla da güncellemeye gidecek olan Android 12, adından çok daha fazla söz ettirecek. İşletim sistemine gelecek yeni özellikler arasında paylaşılmayan bilgilerin olduğu da belirtildi. Yani yeni bir sürprizle karşılaşma olasılığımız bulunuyor. Şimdilik herhangi bir gelişme yaşanmadı ancak birkaç aya her şey belli olacak.

Son Haberler