Google Pixel 5a Bileşen Görselleri Sızdırıldı Yarın Lanse Edilecek; İşte Ayrıntılar

Google Pixel 5a Bileşen Görselleri Sızdırıldı Yarın Lanse Edilecek; İşte Ayrıntılar
Pixel 6 serisinin piyasaya sürülmesinden önce Google, bütçe merkezli Pixel 5a 5G akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Şimdi, önceki söylentiler, Mountain...

Pixel 6 serisinin piyasaya sürülmesinden önce Google, bütçe merkezli Pixel 5a 5G akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Şimdi, önceki söylentiler, Mountain View devinin cihazı 26 Ağustos'ta piyasaya süreceği yönündeydi. Ancak, en son Android Police raporuna göre Google, Pixel 5a'yı 17 Ağustos'ta, yani yarın piyasaya sürecek. Ayrıca rapor, Pixel 5a cihazının bileşenlerinin sızdırılmış görüntülerini de gösteriyor.

Yayının kaynağı, Pixel 5a bileşenlerinin gerçek dünya görüntülerini paylaştı. Google, bu yılın başlarında cihazı piyasaya süreceğini onayladı ve Pixel 5a'nın görüntülerini Şubat ayında gördük. Şimdi, rapora göre, yarın için planlanan lansman için çeşitli tamirhaneler hazırlanıyor. Sızdırılan bazı görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Google Pixel 5a 5G: Özellikler ve Söylentiler

Şimdi, önceki raporlara göre, Pixel 5a, 90Hz yenileme hızı desteğine sahip 6,4 inç ekranla gelecek. Bildirildiğine göre, maksimum 2340 x 1080p çözünürlüğe sahip bir Full HD+ ekran olacak. Ayrıca, OnLeaks'in daha önceki görüntüleri, 84 derecelik bir FOV ile 8MP selfie snapper'ı barındırmak için bir delikli kesim ile geleceğini gösteriyor.

Kameralardan bahsetmişken, Pixel 5a'nın arkada çift kamera kurulumuyla geleceği söyleniyor. Kare bir kamera modülünün içine yerleştirilmiş 116 derecelik bir FOV'a sahip 12.2MP birincil sensör ve 16MP ultra geniş lens olacak. Son görüntülere göre, cihaz ayrıca daha iyi tutuş için kauçuk bir arka panele sahip olacak.

Kaputun altında, cihazın Qualcomm Snapdragon 765G 5G SoC'yi entegre bir Adreno 620 GPU ile paketleyeceği bildiriliyor. 6GB LPDDR4x RAM ve 128GB UFS 2.1 depolama ile birleştirilecek.

Şimdi bataryaya gelince, sızdırılan görseller batarya kapasitesine dair bir fikir veriyor. Rapora göre Pixel 5a, bugüne kadar bir Pixel'deki en yüksek kapasiteli pil olan 4.680mAh pil ile gelecek. 18W hızlı şarj desteği ile gelecek.

Bunların dışında Pixel 5a'nın arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörü, stereo hoparlörler, şarj ve veri aktarımı için bir USB-C bağlantı noktası ve yerleşik bir 3,5 mm kulaklık jakına sahip olduğu söyleniyor. Bağlantıya gelince, 5G, Wi-Fi ve Bluetooth 5.1 desteğine sahip olacaksınız.

Fiyat

Fiyata gelince, önceki raporlar Pixel 5a'nın 450 $ olarak fiyatlandırılacağını öne sürdü. Ancak, başlangıçta ABD ve Japonya'da piyasaya sürüleceği ve söz konusu bölgelere özel olacağı bildiriliyor. Cihazın Hindistan'da piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Son Haberler