Google Pixel 6 Pro'nun Yeni Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Google Pixel 6 Pro'nun Yeni Kamera Özellikleri Sızdırıldı
XDA Developers tarafından yayınlanan yeni bir gönderi, Google Kamera uygulamasının sızdırılmış, resmi olmayan bir sürümünde bulunan bazı kodlar sayesinde...

XDA Developers tarafından yayınlanan yeni bir gönderi, Google Kamera uygulamasının sızdırılmış, resmi olmayan bir sürümünde bulunan bazı kodlar sayesinde Google Pixel 6 kamerasının nasıl görüneceğine daha fazla ışık tuttu.

Google'ın Pixel telefonları, en üst düzey kamera yeniliği söz konusu olduğunda hiçbir zaman mahsulün kreması olmadı, ancak kesinlikle onu getirmek için yaklaşmakta olan Pixel 6 ile kamera oyununu hızlandırıyor gibi görünüyorlar. piyasadaki diğer en iyi amiral gemilerinden bazıları ile eşit.

Pixel 6 Pro'nun özellikle selfie snapper'da temel Pixel 6 modeline göre daha iyi çözünürlüğe sahip olduğunu zaten biliyorduk. Ancak XDA, resmi olmayan yeni Google Kamera uygulamasının kodunda Pixel 6'nın sahip olabileceği başka bir özel özelliğe işaret eden bir satıra rastladı. Satırda şunlar yazıyor:

gcaConfigOverride.override(GeneralKeys.CAM_ULTRA_WIDE_FRONT_ENABLED, deviceProperties.isPixelRaven());

Yukarıdaki kod satırı, çoğu normal akıllı telefon kullanıcısı için pek bir şey ifade etmese de, XDA'daki programcılar, Pixel 6 Pro modelinin ultra geniş bir açıya sahip olacak şekilde ayarlandığını (diğer bazı kod satırlarıyla birlikte) tahmin edebildiler. ön kamera lensi ne yazık ki temel Pixel 6 modelinin sahip olmayacağı bir ayrıcalık.

Daha önce ultra geniş açılı selfie kamerasına sahip olan diğer Google telefonları Pixel 3 ve Pixel 3 XL idi. XDA, Pixel 6 Pro için frontSupportedUWDefaultToggleBarZoomRatioMap adlı ve hem Pixel 3 hem de 3 XL için ortak olan bir kod değeri keşfetti.

İddia edilen ultra geniş ön kamera lensinin ince ayrıntılarından hâlâ yoksunuz, ancak XDA, güvenilir kaynaklara dayanarak, Pixel 6 Pro selfie kamerasının iki yerleşik yakınlaştırma seviyesine sahip olacağını vaat ediyor: 0.7X ve 1.0X.

Video kaydına gelince, Pixel 6 ailesinin her ikisinin de 60 fps'de 4K çözünürlükte (yalnızca ana kameradan, yani telefoto veya ultra geniş lensten değil) çekim yapma özelliği ile gelmesi bekleniyor. XDA'ya göre, hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro'daki telefoto, ultra geniş ve ön kameralar 30 fps'de 4K'da çekim yapacak ve bu kesinlikle kötü bir anlaşma değil.

60 fps'de 4K (ve 60 fps'de 1080p) için maksimum yakınlaştırma seviyesi 7X olacaktır (referans olarak Pixel 5, 5X ile sınırlandırılmıştır). Ayrıca Pixel 6, kullanıcıların video akışını duraklatmadan veya kesintiye uğratmadan 30 fps'de 4K'da çekim yaparken mevcut tüm lensler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayacak.

Ek olarak, yakın zamanda deşifre edilen koda dayalı rapora göre, fotoğraf yakınlaştırması 20X'te maksimuma çıkıyor.

Son olarak, tıpkı son Pixel neslinde olduğu gibi, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, arka planı azaltırken özellikle ondan gelen sesi iyileştirmek için bir konuyu yakınlaştırma yeteneği olan Audio Zoom özelliğine sahip olacak.

Son Haberler