Google Pixel'in Diğer Telefonlardan Farkı Nedir? Pixel Model Telefonların Avantajı Bitmiyor!

Google Pixel'in Diğer Telefonlardan Farkı Nedir? Pixel Model Telefonların Avantajı Bitmiyor!
Google, çıkardığı Pixel model akıllı telefonlarla adından söz ettirmişti. Hali hazırda üretimi ve satışı devam eden telefonların, kendi gibi Android...

Google, çıkardığı Pixel model akıllı telefonlarla adından söz ettirmişti. Hali hazırda üretimi ve satışı devam eden telefonların, kendi gibi Android işletim sistemine sahip olan telefonlardan ne gibi farkı olduğu merak ediliyordu. Pixel, gücünü Google'dan aldığı için pek çok özelliği beraberinde getirebilir. Bunu bilmeyen ancak öğrenmek isteyen kişiler için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Google Pixel kullanımı yıllara göre artsa bile istenilen erişime bir türlü ulaşılamadı. Bu nedenle Google Pixel 6 ile başarılı sonuçlar hedeflenmekte. Eğer Google'nin bu akıllı telefonunu kullanıyorsanız sizlere pek çok kişinin bilmediği veya dikkat etmediği o özellikleri sayalım.

Neden Google Pixel Kullanmalısınız?

Google Pixel üzerinde gece fotoğrafları çekmek ayrı güzel oluyor. Nedenine gelecek olursak cihazda yer alan bir özellikten kaynaklı. Geceleri gökyüzünü çekmek istiyorsanız telefonda bulunan Enable Time Lapse for Astrophotography ayarına göz atmalısınız. Bu ayar sayesinde gece gökyüzü fotoğrafı çekmek çok daha güzel sonuçlar veriyor. Fotoğrafa olan ilginizi bu tarz fotoğraflarla geliştirebilirsiniz.

Gökyüzü Fotoğrafları Düzenlenebilir

Çektiğiniz gökyüzü fotoğraflarını düzenlemek için ekstra ayarlar bulunmakta. Pixel'de olan bu özellik diğer telefonları kapsamıyor. Ancak Google One aboneliğinizin olması durumunda Pixel dışı telefonlarda da kullanabileceğinizi belirtelim. Gökyüzü fotoğraflarını düzenleme konusunda önemli bir avantaj sağlaması pek çok kişiyi tatmin etmekte. Son zamanlarda adından söz ettiren bu telefonun özellikleri elbette bununla sınırlı değil.

Aramalarda Google Asistan Kullanabilirsiniz

Google Asistan, pek çok telefonda yer alsa bile aramalar için Pixel telefona ihtiyacınız var. Aramalarla ilgili çeşitli bilgi almak istiyorsanız Google Asistan en iyi Pixel'de çalışıyor. Uygulamanın geliştiricileri aynı şirket olduğundan ötürü Pixel telefonlarına böyle bir ayrıcalık tanınmış. Sizi kimin ve neden aradığı konusunda soruları karşı tarafa yöneltebiliyor. Hal böyle olunca uygulamanın kullanılabilirliği ve kullanıcı deneyimi yüksek oranda artmakta.

Uygulama Yerleştirme Önerileri

Google Pixel, indirdiğiniz uygulamaları nasıl kategorize edebileceğinizi ve yerleştirebileceğinizi sizlere gösterebilir. Bu konuda yardım almak isterseniz bir ayarı aktif etmeniz yeterli olacaktır. Boş bir yere basılı tuttuktan sonra Ana ekranda önerileri almak istediğinize dair seçeneği işaretleyebilirsiniz. Böylelikle Pixel'in akıllı modda nasıl bir değerlendirmede bulunacağı ve sizlere tavsiyeler vereceğini görmüş olacaksınız.

Pixel 6 Ne Zaman Çıkacak?

Pixel 6'nın çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca şu an için Pixel 5A'nın yeni çıkmasından ötürü Pixel 6'nın henüz piyasaya sürülmesine daha çok zaman var. Geliştirme tamamlandıktan sonra çeşitli sızıntılar veya resmi duyurular ile bilgi sahibi olabiliriz. Tüm bu gelişmeler ışığında Pixel kullanımının daha da artacağı düşünülüyor.

Son Haberler