Google Play Store'da puanla ödeme sistemi başladı

Google Play Store'da puanla ödeme sistemi başladı
Google Play Store, içerikleri pahalı bulanlar için puan özelliğini yayınlamaya başladı. Artık uygulamaları ücretsiz veya indirimli almak mümkün olabilecek.

Yıllar boyunca birçok Google Play Puanı toplayan ve bunlarla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, artık Google Play Puanlarınızı doğrudan Google Play Store'dan uygulama satın almak için kullanabilirsiniz.

9to5Google'ın ilk fark ettiği gibi , bir uygulama satın alırken ödeme adımında Google artık gerçek para yerine toplanan Google Play Puanlarınızla istediğiniz uygulamayı satın almayı seçmenize izin verecek.

2019 yılında sınırlı sayıda ülkede puan özelliğini kullanıma sunulmuştu. Ancak bu özelliği Türkiye dahil pek çok ülke kullanamıyordu. Nihayet üç yıllık bekleyişin ardından Play Store'da beklenen özellik kendini gösteriyor. Platformda "Play Points" ya da muhtemel çevirisi ile "Play Puanları', bakiye olarak kullanılabilecek. Böylece puan toplayarak mağaza içerisinde satın alım yapabileceğiz.

Puanları kazanmak için yapılabilecek basit görevler de geliyor. Ücretsiz uygulamaları indirmek, oyunlarda görevleri tamamlamak ya da haftadan haftaya verilen ücretsiz ödülleri alarak puan biriktirebilirsiniz. Paylaşılan ekran görüntüsünde görüldüğü üzere 100 puan, 1 Sterlin gibi bir değere tekabül ediyor. Bu da 11 Mart'ın döviz kuruyla 19 TL civarına denk geliyor. Yani puan toplayarak oyunları ücret ödemeden almamız ya da oyunlarda indirim olarak kullanmamız mümkün. Bu puanlar oyun içi satın alımlarda da kullanılabilir.

Özellik şu an bazı ülkelerde kullanıma sunulmuş olsa da ülkemizdeki kullanılabirliği ile ilgili bir bilgi henüz verilmedi. Play Puanları özelliği, giderek daha fazla ülkeye geldiği için yakında Türkiye'nin de şanslı ülkeler arasında olabileceğini düşünüyoruz.

Son Haberler