Google PlayStore Güncellemesinde Önemli Değişiklik Yapılacak!

Google PlayStore Güncellemesinde Önemli Değişiklik Yapılacak!
Google, PlayStore güncellemesini hayata geçirmek için uğraşıyor. Bu güncellemeyle beraber kullanıcı memnuniyetinin yanı sıra sorunların çözülebilmesi...

Google, PlayStore güncellemesini hayata geçirmek için uğraşıyor. Bu güncellemeyle beraber kullanıcı memnuniyetinin yanı sıra sorunların çözülebilmesi konusunda büyük kolaylıklar sağlanacak. Geliştiriciler için de önemli olan bu güncellemede verilen yıldızlı yorumların daha fazla detay vermesi sağlanacak. Özellikle de bir yıldız verilerek atılan yorumlarla ilgili daha fazla bilgi edineceksiniz.

PlayStore Güncellemesi Geliyor!

PlayStore'nin yeni güncellemesinde konum ve cihaza göre değerlendirmeler yer alacak. Eğer telefon kullanıyorsanız telefonla ilgili değerlendirmeler sizin için daha fazla öneme sahip olacak. Bunun yanı sıra konuma bağlı olarak da çeşitli incelemeler yer alabilir. Böylelikle A kişisi tablette sorun yaşamış ise B kişisi telefon kullandığı için aynı sorunu yaşayacak diye bir kaide yok demektir. Sorunlar genel olarak herkesin yaşamadığı belirli kullanıcılarda yaşanan sorunlar ise bu güncelleme çok işe yarayacaktır. Çünkü sorunlar her zaman genel olmuyor. Bazı sorunlar çeşitli model ve cihazlarda ortaya çıktığından ötürü geliştiriciler sorunu çözebilme konusunda büyük zorluklar yaşamakta. Genel bir problemin olması için herkesin bu durumdan şikayetçi olması gerekir. Oyunlardan çeşitli günlük hayatta kullanılan uygulamalara kadar yüz binlerce geliştiricinin işine yarayacak bir güncelleme olacağını söyleyebiliriz.

Kullanıcı Deneyimi Artacak!

Kullanıcı deneyimini direkt olarak artırmasa da dolaylı olarak kullanıcıların daha iyi performans alması sağlanabilir. Bunun için geliştiricilere daha fazla yol gösteriliyor. Geliştiriciler hangi sorunu çözmeleri gerekiyor daha iyi çözüm üretebiliyor. Ayrıca artan kitlesi ile daha fazla dikkat edilmesi gereken Android cihazlar da bu bağlamda geliştirmelerden yararlanıyor. PlayStore üzerinde yapılan her bir değişiklik milyonları etkiliyor. Eğer bu değişiklik köklü bir değişimi kapsıyorsa milyarlarca kullanıcı etkilenmekte. Gelecek yeni güncellemenin ne kadar etkili olacağını bizzat test edeceğiz. Bu konuda geliştiricilere de kullanıcılara da büyük iş düşüyor. Bakalım kullanımı kolaylaştırmak için yapılan yenilikler ne kadar faydalı olacak.

PlayStore Konumları da Gösterecek

Ülke anlamında yapılan puanlamalar da büyük öneme sahip olabilir. Konum denildiğinde akla çok daha özel bilgiler gelse de genel itibari ile ülke ve şehir skalası öngörülebilir. Eğer yerel çapta bir uygulama olursa şehire kadar inebileceği tahmin ediliyor. Yine de konum hakkında çok fazla bilgi verilmediğini belirtelim. Gelecek yeni uygulamalayla beraber her şey daha da net hale bürünecektir. Google, uygulamaları için önemli güncellemeler yapmayı sürdürüyor. Özellikle de son gelecek güncellemeleri derinden hissedeceğiz. Bir yandan ufak çaplı bir yandan da geniş çaplı güncellemeler şirketin uygulamalarına verdiği değeri gösteriyor.

Son Haberler