Google, Samsung'un yeni amiral gemilerine özel Android özellikleri sunuyor

Google, Samsung'un yeni amiral gemilerine özel Android özellikleri sunuyor
Google, Samsung'un yeni amiral gemisi mobil cihazları Galaxy S22 serisi ve Galaxy Tab S8 serisi için bazı özel Android özelliklerini duyurdu.

Google Duo kullanıcıları, gerçek zamanlı paylaşım biçimindeki yeni işbirliği özelliklerinin keyfini çıkarabilir. Bu cihazları çalıştıran kullanıcılar, Notes ve Galeri gibi desteklenen Samsung uygulamalarında ortak çalışmak, YouTube izleme partileri oluşturmak veya Google'ın Jamboard'unda birlikte doodle yapmak için görüntülü arama hizmetini kullanabilir.

YouTube'dan bahsetmişken Google, yakında Samsung kullanıcılarının Google Mesajlar uygulamasında videoları önizlemesine izin verecek. Bu, bazı kullanıcılar için niş bir kullanım örneği gibi görünebilir, ancak Google, YouTube bağlantısının platformda en çok paylaşılanlardan biri olduğunu iddia ediyor. WhatsApp gibi, kullanıcılar da YouTube uygulamasını ziyaret etmek zorunda kalmadan videoyu istedikleri kadar izleyebilir.

Samsung için Yeni Android Özellikleri

Uygulamalara ek olarak, Samsung'un One UI 4'ü bazı yeni özellikler de sunuyor. Birincisi, Galaxy S22 serisi ve Galaxy Tab S8 cihazları, Android 12 yapılarında yerleşik olarak ses erişimine sahip olacak. Bu, kullanıcıların ekrana dokunmadan uygulamalarda, menülerde vb. gezinmesini sağlar. Kullanıcılar ayrıca asistan ile "Ok Google, sesli erişim" diyerek özelliği etkinleştirebilir.

Son olarak Google, One UI 4'ün artık dinamik tema desteği de dahil olmak üzere Material You estetiğini içerdiğini kullanıcılara hatırlatıyor. Google, "Duvar kağıdınızı ve bildirimleriniz, uygulamalarınız ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm cihazınızın görünümünü ve verdiği hissi değiştirmek, renk paletine uyacak şekilde değişecektir" diye ekledi. Bu, ilk olarak Google Pixel 6 serisinde ortaya çıkan bir özelliktir, ancak işletim sistemi sürümleri daha yaygın olarak kullanılabilir hale geldikçe daha fazla Android 12 cihazının bunu desteklemesini bekleyebilirsiniz.

Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 serisi, bu hafta Google özelliklerini alan tek Samsung cihazları değil. Galaxy Watch 4 için yeni bir güncelleme, saat yüzü tutucusu için yeni renkler ve yazı tiplerinin yanı sıra bazı yeni sağlık izleme akıllıları vaat ediyor.

Son Haberler