Google Temelde iPhone 13 Ana Ekranını Android Gibi Görünmesini İstiyor

Google Temelde iPhone 13 Ana Ekranını Android Gibi Görünmesini İstiyor
Google, "Google'ın en iyi özelliklerini iPhone'unuza getirin" başlıklı yeni bir blog gönderisinde, yeni iPhone 13 kullanıcılarını ‌cihazlarının ana...

Google, "Google'ın en iyi özelliklerini iPhone'unuza getirin" başlıklı yeni bir blog gönderisinde, yeni iPhone 13 kullanıcılarını ‌cihazlarının ana ekranını Android gibi görünecek şekilde dönüştürmeye ikna etmeye çalışıyor.

Google'ın iOS platformu direktörü tarafından yazılan blog gönderisi, Google uygulamaları ve widget'larıyla dolu bir "iPhone 13" ana ekranının ekran görüntülerini içeriyor. Gönderi, müşterilerin Fotoğraflar, Safari, Takvim, Hatırlatıcılar ve hatta Telefon gibi Apple'ın varsayılan iOS uygulamalarından bazılarını Google ‌Fotoğraflar‌, Google Chrome, Google Takvim, Google Görevler dahil olmak üzere Google'ın eşdeğerleriyle değiştirmeyi düşünmeleri gerektiğini ima ediyor. ve sırasıyla Google Voice.

Google, müşterilerini iOS uygulamalarının sunduğu çok çeşitli "widget'ları" kullanmaya teşvik etmeye devam etti. Google, ana ekrana doğru Google ‌widget'ları‌ yerleştirilirse, kullanıcıların yetişmek için ana ekranlarından "asla ayrılmak zorunda kalmayacaklarını" söyledi.

Blog gönderisine göre, kullanıcılar farklı Google ‌widget'larını‌ üst üste yığmak için "Akıllı Yığınlar"ı da kullanabilir ve iOS'un herhangi bir zamanda hangi widget'ın en alakalı olduğunu belirlemesine olanak tanır.

Son olarak Google, kullanıcıların tüm sistem genelindeki bağlantıların ve Spotlight web önerilerinin Chrome'da açılmasına izin vererek Safari'yi varsayılan iOS tarayıcısı olarak Google Chrome ile değiştirmelerini önerir. Google, geçen hafta yeni iPhone'larını almaya yeni başlayan ‌iPhone 13‌ kullanıcılarının yalnızca bir Android akıllı telefon veya cihaz satın almak yerine cihazlarına "Google'ın en iyi özelliklerini" getirmeyi umduğunu söyleyerek kapandı.

Son Haberler