Google, Tensör İşlemcili Pixel 6 ve 6 Pro'yu Duyurdu; İşte Detaylar

Google, Tensör İşlemcili Pixel 6 ve 6 Pro'yu Duyurdu; İşte Detaylar
Aylarca süren sızıntılar ve neredeyse hiçbir gizem bırakmayan birkaç haftalık teaserların ardından Google'ın Pixel 6 ve 6 Pro'su resmileşti. Geçen yılların...

Aylarca süren sızıntılar ve neredeyse hiçbir gizem bırakmayan birkaç haftalık teaserların ardından Google'ın Pixel 6 ve 6 Pro'su resmileşti. Geçen yılların orta sınıf donanımından belirgin bir şekilde ayrılan yeni Pikseller, performans, akıllılık ve fotoğrafa odaklanan birinci sınıf özelliklere sahiptir.

Google'ın özel olarak geliştirdiği Tensor çipi ile başlar. 5nm SoC, iki tam Cortex-X1 güçlü çekirdeğe sahip sekiz çekirdekli bir işlemciye sahiptir - birden fazlasına sahip ilk telefon. Ayrıca iki orta seviye çekirdeğin yanı sıra dört güç verimli çekirdek vardır. Özel görüntü işlemcisi, Pixel 6 telefonlarda hesaplamalı fotoğrafçılığı yeni bir düzeye taşıyor.

Magic Eraser, fotoğraflardaki dikkat dağıtıcı unsurları otomatik olarak ortadan kaldırır, Face Unblur, bir grup fotoğraftan keskin bir yüz seçer ve bunu bir aksiyon çekimine yapıştırır. Portre Modu çekimleri, iyileştirilmiş özne ayrımı ve daha iyi cilt tonu oluşturma ile artık daha iyi. Gece Modu ve Astrofotografi de önceki Piksellere göre iyileştirildi.

Google Pixel 6 ve 6 Pro, kamera vizöründeki mesajları, altyazıları veya metinleri 55 dile kadar çevirebilen Canlı Çeviri özelliğine sahiptir. Tensor kullanarak Pixel 6 ve 6 Pro, tamamen çevrimdışı olarak Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce veya İspanyolca olarak bir Tercüman olarak hareket edebilir.

[gallery link="file" size="medium" columns="2" ids="2727,2728"]

Tensor ayrıca fotoğraflarınızı, metinlerinizi ve hassas verilerinizi dış saldırılara karşı koruyan yerleşik bir Titan M2 güvenlik çipine sahiptir. Google, özel çipini desteklemeye yardımcı olmak için Pixel 6 serisinde 5 yıla kadar güvenlik güncellemesi vaat ediyor.

Google Pixel 6 Pro daha büyüktür ve Pixel 6'ya göre birçok belirgin avantajı vardır. Ekranı 6,7 inçte daha büyük, 1440p'de daha keskin ve 120Hz'de daha hızlı yenileniyor. Pili korumak için değişken yenileme hızı sunacak bir LTPO AMOLED. Karşılaştırıldığında, Pixel 6, 90Hz'e kadar yenileme hızına sahip çok daha fazla yaya 6.4 inç 1080p AMOLED'e sahip. Her iki telefon da Gorilla Glass Victus ile kaplı, ancak Pixel 6 Pro'nun ekranı daha kıvrımlı, Google buna 3D cam diyor. Her ikisinde de muhtemelen optik olan yerleşik parmak izi tarayıcıları bulunur.

Pixel 6 Pro ayrıca, Google'ın 'Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma' yardımıyla 20X'e kadar çıkabileceğini iddia ettiği büyük bir 48MP sensörün önünde oturan özel bir 4x yakınlaştırma kamerasına sahip kamera donanımında bir kenara sahiptir. Pixel 6 Pro'nun ön tarafında, Pixel 6' 8MP normal özçekimin bir adım üzerinde ultra geniş 11.1MP sabit odaklı özçekim kamerası bulunur.

Diğer iki görüntüleyici, çift arasında paylaşılıyor - son 12,5 MP görüntü için pikselleri birleştiren 50 MP 1/1.3 inç Samsung GN1 sensörü ve 12 MP ultra geniş kamera. Bu 50MP ana kamera, ışık toplama kabiliyetinde %150'lik bir artışla Pixel 5'teki (Pixel 4, 3 ve 2'de aynı boyutta olan) ana sensöre göre büyük bir gelişmedir.

Daha büyük cihaz olan Pixel 6 Pro ayrıca daha büyük, 5.000 mAh pil ile birlikte gelir. Pixel 6, daha küçük bir 4.600mAh birim kullanır. Her ikisi de bir kablo üzerinden 30W'a kadar ve Google'ın yeni Pixel Stand şarj cihazıyla kablosuz olarak 21W/23W'a kadar şarj olur. Hem kablolu hem de kablosuz şarj cihazları kutudan çıkmaz.

Google Pixel 6 Pro, cilalı bir alüminyum çerçeveye sahiptir ve üç renk seçeneğiyle sunulur - Cloudy White, Sorta Sunny, Stormy Black - ve iki bellek yapılandırmasıyla - 12/128GB, 12/256GB ve hatta 12/512GB. Fiyatlar Avrupa'da 898 € ve ABD'de 899 $'dan başlıyor.

Google Pixel 6, dokulu bir alüminyum çerçeveye sahiptir ve ayrıca ön sipariş için üç renkte (Sorta Seafoam, Kinda Coral, Stormy Black) ve 8/128GB ve 8/256GB bellek katmanlarında 649 € ve 599 $'dan başlayan fiyatlarla mevcuttur.

Her iki telefon için de ön siparişler şimdiden açıldı ve ilk sevkiyatların 28 Ekim'de gerçekleşmesi bekleniyor.

Son Haberler