Google ve Spotify Arasındaki Çakışma Kullanıcıları Sinirlendirdi!

Google ve Spotify Arasındaki Çakışma Kullanıcıları Sinirlendirdi!
Google Saat uygulaması, çeşitli alarm imkanlarıyla kullanıcıların zamanında kalkmalarına yardımcı oluyor. Hem saat bilgisi hem de kronometre anlamında...

Google Saat uygulaması, çeşitli alarm imkanlarıyla kullanıcıların zamanında kalkmalarına yardımcı oluyor. Hem saat bilgisi hem de kronometre anlamında da hizmet veriyor. Fakat bir detay var ki kullanıcıları çileden çıkartacak seviyeye ulaştı. Bazı kullanıcılar sabahları erken kalkmak için alarm kuruyor ancak alarm çalışmıyor. Sırf bu yüzden işine ve okuluna geç kalan pek çok kişi bulunmakta. Reddit başta olmak üzere sosyal medya platformlarında bu konuda isyan ediliyor. Ancak bir Reddit kullanıcısı sorunu kısa süre içerisinde sözdü. Mevcut sıkıntının neden kaynaklı olduğunu paylaştı. Google da durumu fark etti ve özür diledi. Peki Google Saat ile Spotify arasındaki ilişki nedir? Google Saat neden çalışmıyor? Alarmın çalışmama nedenine ilişkin güncel bilgiler ortaya çıktı.

Google Saat Spotify Sorunu

Google Saat üzerinden kuracağınız alarma müzik olarak Spotify'daki müziği seçerseniz alarm sıkıntısı yaşanabiliyor. Bu sorunla karşılaşmamanız için şimdilik telefonunuzda yer alan veya varsayılan olarak gelen müzikleri tercih etmeniz önerilmekte. Google bu sorunun farkına vardıktan sonra açıklama yaparak herkesi bilgilendirdi.

Google Hatadan Ötürü Özür Diledi

Google, yaşanan sıkıntıdan sonra özür dileyerek kısa süre içerisinde güncelleme yapacaklarını belirtti. Spotify kullanan ve alarm kuran milyonlarca insan olduğu için bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Son zamanlarda bu sıkıntıdan muzdarip olan azımsanmayacak sayıda kişi bulunmakta. Google, sahip olduğu pek çok uygulama için özel olarak ilgileniyor. Haliyle zaman zaman bu tarz problemler yaşanabilmekte. Ancak dev şirketin olaya hızlı müdahale edeceğini söyleyebiliriz.

Alarm Müziğini Telefondan Seçin!

Şimdilik alarm kurarken müziği telefonda var olan bir müzik üzerinden seçmeniz daha doğru olacaktır. Spotify ile bağlantısı olmayan bir müzik seçmeniz dahilinde bu hata ile karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz. En azından birkaç hafta bu şekilde idare etmeniz durumunda Google da yeni güncellemeyi hazırlayacaktır. Reddit kullanıcısının sorunu fark etmesinden sonra işler çok daha hızlı şekilde ilerledi. Yaşanan gelişmelere göre şirket şimdiden çalışmalara başladı. Reddit'te çözülen bu sıkıntı sonrasında da pek çok kişi kullanıcı adı Policeshootout'a teşekkürler etti. Çünkü bir süredir bilinmezlik taşıyan konular arasındaydı.

Spotify Güncellemeleri Sorun Çıkardı

Sıkıntının Spotify ile bağlantılı olması da şaşırttı. Spotify güncellemelerinden sonra Google Saat alanındaki sıkıntının bir an önce giderilmesi gerekiyor. Bunun için Spotify değil işletim sistemi ve uygulamanın geliştiricisi olan Google yapacak. Spotify kullanıcılarının yaşayacağı belki de en ilginç sıkıntılardan biri tarihe geçti.

Son Haberler