Google, Yerleşik Arama Motoru İşlevlerine Çevrimiçi Bir Gitar Akort Özelliği Ekledi

Google, Yerleşik Arama Motoru İşlevlerine Çevrimiçi Bir Gitar Akort Özelliği Ekledi
Daha önce diğer kullanışlı araçlarda gördüğümüz gibi, bu sefer Google arama motoru, herhangi bir mikrofonu tamamen ücretsiz bir çevrimiçi gitar tuner...

Daha önce diğer kullanışlı araçlarda gördüğümüz gibi, bu sefer Google arama motoru, herhangi bir mikrofonu tamamen ücretsiz bir çevrimiçi gitar tuner olarak işlev görmemizi sağlayacak pratik bir yerleşik tuner içeriyor.

Aslında, bu Google tuner'in en büyük avantajlarından biri, internet erişimi olan herhangi bir cihazdan kullanabilmemiz, hem cep telefonlarında ve tabletlerde Google uygulamasından hem de herhangi bir bilgisayarın web tarayıcısından erişebilmemizdir.

Bu, bu hafta boyunca sessizce eklenen bu işleve erişmek için arama motorumuzda yalnızca "Google tuner" araması yapmamız gerektiğini açıklayan Android Police tarafından paylaşıldı. Gördüğümüz gibi, arayüz çoğu dijital uygulama ve manuel tuner ile pratik olarak aynıdır.

Müzik aletimizi akort etmeye başlamak için mikrofon simgesine tıklamalıyız, böylece araç sesleri dinlemeye başlar (tarayıcıdaysak, mikrofonumuza erişmek için bizden izin isteyebilir). Bundan sonra, aracın tonunu otomatik olarak algılaması ve aradığımız notayı göstermesi için yalnızca bir dize çalmamız gerekecek, gerekirse daha yükseğe veya alçaltmamız gerekiyorsa bizi işaretler. Ne yazık ki, hedeflemek istediğimiz tonu doğrudan seçme yeteneğini kaçırıyoruz.

Öte yandan, geleneksel terminoloji ile normalde bu enstrümanlar için kullanılan isimlendirme arasında geçiş yapmanın mümkün olmaması gerçeğine hala şaşırıyoruz. Bununla birlikte, bu da bize, kanıtlayabildiğimiz gibi, büyük bir hassasiyet sunmaya devam ettikleri bas veya kemanlar gibi diğer enstrümanları akort etmemizi sağlar.

Acele ederken enstrümanımızı akort etmemiz gerektiğinde şüphesiz büyük bir yardım olsa da, şüphesiz bu araç, kullanılan mikrofonun kalitesine çok fazla bağlı olarak, herhangi bir bağlantı yolu olmaksızın geleneksel tunerlerin yerini almaktan uzaktır. Bir elektro gitar ve arka plan gürültüsüne oldukça duyarlı.

Son Haberler