Google'da maske ve aşı zorunluluğu kaldırılıyor

Google'da maske ve aşı zorunluluğu kaldırılıyor
Google, koronavirüs aşısı olmayan çalışanları daha önce işten atacağını söylemişti artık işler değişti. Maske ve aşı artık zorunlu olmayacak

CNBC'de yer alan habere göre Google, ABD'li çalışanları için COVID-19 aşılarını zorunlu kılmayacak. Halihazırda aşılanmış olan çalışanlarından maske takmalarını, test yaptırmalarını veya çoğu ofiste çalışırken sosyal mesafeye uymalarını istemeyecek. Aşısız çalışanların test ve maske takma yönetmeliklerine uymaya devam etmeleri gerekecek.

Bir Google sözcüsü, e-postayla gönderilen bir bildiride, "Bay Area'daki mevcut koşullara dayanarak, gelmeyi seçen çalışanlarımızın artık ofise gelelebilecek olmasından ve meslektaşları ile bağlantı kurma yeteneğine sahip olmasından memnunuz. Ofise gelme şansını memnuniyetle karşılayan çalışanlara bunu güvenli bir şekilde yapabileceğimiz her yerde yapma seçeneği sunarken, evden çalışmaya hazır olmayanlara da izin veriyoruz" dedi.

Goggle daha önce çalışanlarına şirketin Koronavirüs aşılama kurallarına uymadıkları takdirde maaşlarını kaybedeceklerini ve sonunda işten atılacaklarını söylemişti.

Bu karar, Amazon'un iki hafta önce tam aşılı çalışanları için maske zorunluluğunu kaldırmasının hemen ardından geliyor. Pek çok büyük ABD'li şirketin de kısa süre içinde benzer kararlar alması bekleniyor.

Son Haberler