Google'ın Cihazımı Bul Uygulamasında Yeni Güncelleme İlgi Çekici Bilgileri Ortaya Çıkardı

Google'ın Cihazımı Bul Uygulamasında Yeni Güncelleme İlgi Çekici Bilgileri Ortaya Çıkardı
Google, Apple'ın Find My iPhone uygulamasına, çeşitli kullanıcıların cihazlarının nerede olduğunu bulmalarını sağlayacak ve eğer isterlerse diğer...

Google, Apple'ın Find My iPhone uygulamasına, çeşitli kullanıcıların cihazlarının nerede olduğunu bulmalarını sağlayacak ve eğer isterlerse diğer birçok kişinin cihazlarını bulmalarını sağlayacak Find My Device özelliğini geliştirerek bir yanıt sağlamaya çalışıyor.

Bu uygulamayla ilgili ayrıntılar biraz yetersiz, ancak XDA'ya göre, uygulamaya yapılan yeni bir güncelleme birçok bilgiyi ortaya çıkardı. Örneğin, artık uygulamanın, telefonunuzu kaybettiğiniz durumlarda çok kullanışlı olabilecek diğer ayrıntılarla birlikte size yakın olup olmadığını da söyleyeceğini biliyoruz. Bu uygulama, telefonunuzun çalınması durumunda da işe yarayacaktır, bunu önlemek için ne kadar önlem almaya çalışsanız da gerçekleşebilecek bir şey.

Pek çok kişinin şüphesiz yararlı bulacağı bir başka özellik, cihazınızı kayıp olarak işaretleme yeteneğidir. Bu bir uyarı verebilir ve nerede olursa olsun güncellemeler almaya devam edebilirsiniz. Bilinen son konumunu görmek, üzerinde çalışmak için size oldukça fazla bilgi verebilir, bu da kaybettiğiniz telefonu bulmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat eder. Telefonunuzu kurtardıktan sonra, uygulamada bulundu olarak işaretleyebilirsiniz.

Genel olarak bu, Google'dan oldukça sağlam bir uygulama olduğu ortaya çıkıyor. Arama motoru devi, Apple'ın bu uygulamanın bir sürümüne çok uzun süredir sahip olduğu için kesinlikle partiye geç kalsa da, bu kesinlikle olumlu bir gelişme. Bu uygulamaların yaratıcıları yeni rekabetten endişe duysa da, insanlar artık üçüncü taraf uygulamalara güvenmek zorunda kalmayacak.

Son Haberler