Google'ın Son Android 12 Beta Sürümü Yayınlandı; İşte Detaylar

Google'ın Son Android 12 Beta Sürümü Yayınlandı; İşte Detaylar
Apple, iPhone 13 ailesi, Apple Watch Series 7, AirPods 3'ün (nihayet gün ışığını görmesinin beklendiği 14 Eylül etkinliğinin merakla beklenen onayıyla...

Apple, iPhone 13 ailesi, Apple Watch Series 7, AirPods 3'ün (nihayet gün ışığını görmesinin beklendiği 14 Eylül etkinliğinin merakla beklenen onayıyla haberleri tekelleştirmiş olabilir, ancak Pixel 6 ve 6 Pro muhtemelen bizi Ekim ayına kadar bekletecek.

Bunun nedeni, arama devinin Mühendislik Başkan Yardımcısı Dave Burke'den başkası tarafından kaleme alınan yeni bir Android Geliştiricileri Blogu gönderisine göre, Android 12'nin "resmi" sürümünün "sadece birkaç hafta uzakta" olmasıdır.

Teknik olarak Ekim ayı da "sadece birkaç hafta uzakta", ancak Android 11 ilk olarak (Pixel kullanan) kitleler için 8 Eylül 2020'de kararlı biçimde kullanıma sunulduktan sonra, en son işletim sistemi sürümünün kalmasını beklemek için hiçbir nedenimiz yok. beta kanalında çok daha uzun süre kaldı.

Bahsetmişken, son Android 12 beta güncellemesi bugün tüm uygun cihazlar için çıktı, 5G'li yeni Pixel 5a dahil. "Sürüm adayı derlemesi" olarak etiketlenen bu, aslında Pixel 5a'yı ilk kullananlara, teknik olarak hala devam eden bir çalışma iken yenilenen yazılımı bir tur atmak için verilen ilk fırsatı işaret ediyor.

Elbette, desteklenen diğer telefonlara sahip birçok beta testçisinin fark etmiş olabileceği gibi, önceki yapı zaten oldukça düzgün ve kararlıydı ve son aylarda Google tarafından vaat edilen ve ayrıntılandırılan tüm büyük yeni özellikleri ve geliştirmeleri içeriyordu.

Bu, günlük kullanıcıların Beta 5 ve Beta 4 güncellemeleri arasında, bu "yayın adayı" güncellemesini ve birkaç hafta içinde çıkması beklenen "resmi" Android 12 promosyonunu bir yana, önemli bir fark görmelerinin olası olmadığı anlamına geliyor.

Big G'nin on birinci saatte esas olarak odaklandığı şey, küçük hataları düzeltmek ve uygulama geliştiricilerinin büyük gün için her şeyi hazırlamasına yardımcı olmaktır. Sonra tekrar, son dakika hatalarının düşündüğünüzden çok daha ciddi olduğunu kanıtlama şansı her zaman vardır, bu nedenle doğal riskleri çok iyi anlamadığınız veya önceki bir güncellemeyle beta yolundan geçmediğiniz sürece, Sadece oturup birkaç hafta daha beklemek akıllıca olur.

Son Haberler