Gurman: Apple, Touch ID'yi iPhone 13 İle Test Etti Ancak Bu Yıl Piyasaya Sürülmeyecek

Gurman: Apple, Touch ID'yi iPhone 13 İle Test Etti Ancak Bu Yıl Piyasaya Sürülmeyecek
Bugünkü Power On haber bülteninde Bloomberg'den Mark Gurman, şirketin Face ID sensörünü ekrana dahil etmek için "uzun vadeli bir hedefi" olduğu için Apple'ın...

Bugünkü Power On haber bülteninde Bloomberg'den Mark Gurman, şirketin Face ID sensörünü ekrana dahil etmek için "uzun vadeli bir hedefi" olduğu için Apple'ın söylentili iPhone 13'e ekran içi Touch ID eklemeyeceği gerçeğini ikiye katlıyor.

Gürman'ın yazısı şöyle:

“Apple, bir sonraki amiral gemisi iPhone'lar için ekran içi Touch ID'yi test etmiş olsa da, bu yıl kesinti yapmayacak. Apple'ın üst seviye iPhone'ları için Face ID'de her şey dahil olduğuna ve uzun vadeli hedefinin ekranın kendisinde Face ID'yi uygulamak olduğuna inanıyorum."

Bununla birlikte, neredeyse her yıl Apple'ın amiral gemisi telefonlarına ekran içi Touch ID getireceğine dair söylentiler olsa da, en azından 2021'de olmayacak. Gurman'a göre şirket, Samsung'un Galaxy ile yaptığına benzer bir şey yapmayı planlıyor. Z Fold3 ekran içi kamera sensörü.

Bloomberg, Apple'ın giriş seviyesi ve üst düzey iPhone stratejisini düşünerek gelecekte Face ID ve Touch ID konusunda kullanabileceği iki olası yol sunuyor:

Daha pahalı modeller ekran içi Face ID'ye sahip olabilirken, düşük seviyeli modellerde çentikte Face ID bulunur;

Üst düzey telefonlar hala ekran içi Face ID'ye sahipken, düşük kaliteli telefonlar ekran içi Touch ID'ye sahip.

Bunun anlamı şudur: Face ID, Apple'ın uzun vadeli taahhüdü iken şirket, düşük kaliteli iPhone'ları için ekran içi Touch ID de ekleyebilir.

iPhone 13 için şimdiye kadar bildiğimiz çok şey var. En son söylentiler, Apple'ın daha küçük bir çentik, 120Hz yenileme hızı ekranı, Pro modellerinde 1 TB'a kadar depolama, daha hızlı bir A15 yongası ve yeni kamera sensörlerine sahip olacağını söylüyor.

Apple'ın bundan bir aydan kısa bir süre içinde dört yeni iPhone tanıtması bekleniyor. Ayrıca, daha küçük iPhone şirketin beklediği kadar satmadığı için bu yıl mini bir modelle son olacak. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2022 iPhone'lar için şirketin bir ekran içi Dokunmatik Kimlik tanıtabileceğini söylüyor.

Son Haberler