"2023'teki ilk Google aramanız ne olacak" sorusuna birbirinden ilginç cevaplar geldi

"2023'teki ilk Google aramanız ne olacak" sorusuna birbirinden ilginç cevaplar geldi
İçinde bulunduğumuz yılın sona ermesine günler kala teknoloji devi Google, kullanıcılara 2023 yılında Google'da yapacakları ilk aramanın ne olacağını sordu kullanıcılardan alay, eğlence, umut ve eleştiri karışımı ilginç yanıtlar geldi

Kutlama zamanı. 2022 yılı yakında sona erecek. Herkes yeni yıl kararları almakla, partiler planlamakla ve 2023 yılını karşılamanın diğer yollarıyla meşgul. İçinde bulunduğumuz yılın sona ermesine günler kala teknoloji devi Google, kullanıcılara 2023 yılında Google'da yapacakları ilk aramanın ne olacağını sordu. Google bu soruyu resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Twitter kullanıcıları, her zaman olduğu gibi, soruya alay, eğlence, umut ve eleştiri karışımı ilginç yanıtlar verdi.

İşte Twitter kullanıcılarının Google'ın "2023'teki ilk Google aramanız ne olacak?" şeklindeki paylaşımına verdikleri tepkiler:

ChatGPT - Birçok kullanıcı, 2023'te Google'da arayacakları ilk şeyin OpenAI'nin ChatGPT'si olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Bir kullanıcı "Arama sonuçlarını ve #ChatGPT'nin genel sağlığın nasıl iyileştirileceği gibi yaygın sorulara verdiği yanıtları karşılaştırıyorum" diye yazdı. Yapay zeka (AI) sohbet robotu bu ayın başlarında tanıtıldı ve Google'ın potansiyel bir ikamesi olarak görülüyor. Olup olmayacağını ise sadece zaman gösterecek.

Çin'deki Covid'e ilişkin son veriler, pandeminin yeniden canlanmasına ilişkin endişeleri artırdı. Google'ın gönderisine gelen yanıtlardan biri "Covid ne zaman sona erecek" oldu.

Birçok kullanıcı da Google'da çalışmaya ilgi duyduğunu gösterdi. "Google'da giriş seviyesinde bir işe nasıl girilir? belki", "Google'a bulut mühendisi olarak nasıl girilir?" kullanıcıların 2023'te Google'da arayacaklarını söyledikleri sorulardan bazıları. Bir diğeri, "Stanford Üniversitesi Stratejik Pazarlama Yönetimi kursundayken Google'ın @AllanThygesen ile yaptığı atölye çalışmaları da dahil olmak üzere birkaç başvuru ve sağlam bir uluslararası geçmişten sonra @Google ülke şubesi tarafından nasıl işe alınır?" diye yazdı.

Bazıları içinse bu, Google'a yönelik eleştirilerini dile getirmek için bir fırsattı. "Yok, hayatımı degooglamak için çalışıyorum. Google'ın özel hayatıma burnunu sokmasından bıktım usandım. Cilt kanseri olduğumu öğrendim, doktor muayenehanesinden eve dönerken youtube bununla ilgili reklamlar oynatmaya başladı. Terapistimle yaptığım bir konuşmada da benzer bir şey oldu," diye yazdı bir kullanıcı.

Kullanıcılar ayrıca "Pixel tablet çıkış tarihi', "@Huawei ve @google ne zaman tekrar bir araya gelecek" ve Samsung Galaxy S23 serisi gibi konulara da ilgi duyduklarını açıkladılar.

Son Haberler