22 yıllık Windows XP duvar kağıdının 4K sürümü yayınlandı: Hem de resmi!

22 yıllık Windows XP duvar kağıdının 4K sürümü yayınlandı: Hem de resmi!
2001 yılında piyasaya çıkmış, uzun yıllarca kullanıcıların hafızalarına kazınmış Windows XP, kendisini yeni duvar kağıdıyla bir kez daha hatırlattı. Microsoft, Bliss'in 4K çözünürlüklü versiyonunu yayınlandı.

Microsoft'un halihazırda piyasaya sürdüğü en son işletim sistemi Windows 11. Şu an şirketin tüm odağı bu işletim sistemine ilişkin yenilikler ve güncellemeler üzerine çevrilmişken, Windows XP için de sürpriz gelişme yaşandı.

2001'de piyasaya sürülen, eski nesilin gözdesi olan Window XP, yıllar sonra güncellenen duvar kağıdıyla bir kez daha karşımıza çıktı. Microsoft, XP'nin ikonik simgesi olan Bliss duvar kağıdının 4K versiyonunu yayınladı.

Bliss'in 4K çözünürlüklü versiyonu artık indirilebilir

Microsoft'un en ünlü duvar kağıtlarından biri olan Bliss, 4K çözünürlükte yeniden yaratıldı. Bliss, Windows XP işletim sisteminin varsayılan duvar kağıdı olarak milyonlarca kullanıcı tarafından tanınıyor.

Yeşil çimenler ve mavi gökyüzü ile huzur veren bu manzara, aslında bir fotoğrafçının çektiği gerçek bir kare.

Ancak zamanla fotoğrafın kalitesi düştü ve renkleri soluklaştı. Bu nedenle, Microsoft, Bliss'i modern ekranlara uygun hale getirmek için 4K çözünürlükte yeniden oluşturdu.

Yeni versiyonda, renkler daha canlı olurken, detaylar ise hem daha net ve görüntü de daha keskin. Bliss 4K versiyonu, Windows 11 işletim sisteminin yeni duvar kağıtları arasında yer alıyor. İndirmek için buraya tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan Bliss'in güncel halini indirebilisriniz.

Kaynak: Microsoft
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler