Amazon tasarımı değişiyor! TikTok benzeri bir görünüm geliyor

Amazon tasarımı değişiyor! TikTok benzeri bir görünüm geliyor
Amazon geleneksel tasarımını değiştirmeye karar verdi. TikTok'un tasarımı diğer platformları da etkilemeye devam ediyor! Geçtiğimiz haftalarda Instagram bu konuda bir hamle gerçekleştirmişti. Şimdi ise aynı kervana Amazon'un katıldığı öğrenildi.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Watchful isimli yapay zeka araştırma platformu tarafından yapılan bir açıklamaya göre Amazon, TikTok'un popüler özelliğini kopyalamaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyebilecekler.

Sızdırılan ekran görüntüsüne baktığımızda, Amazon uygulamasının alt kısmına elmas şeklinde yeni bir buton ekleneceğini görüyoruz. Bu butona tıklayan kullanıcılar, TikTok ve Instagram'da olduğu gibi ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyecekler. Ayrıca görülen ürünler beğenilip, paylaşılabilecek.

amazon-tasarimi-degisiyor-tiktok-benzeri-bir-gorunum-geliyor-2.jpg

Amazon'un yeni özelliği işte böyle görünüyor

Ürünlere ait fotoğraf ve videoları görüntüleyen kullanıcılar, bu ürünleri doğrudan satın alabilecekler. Böylelikle kullanıcılar için çok daha iyileştirilmiş bir deneyim sunulmuş olacak.

amazon-tasarimi-degisiyor-tiktok-benzeri-bir-gorunum-geliyor.jpeg

Amazon'un TikTok ve Instagram'dan kopyalamaya çalıştığı yeni özellik, iddialara göre henüz test aşamasında. Haliyle; özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Aslında bu özelliğin kullanıcılara sunulup sunulmayacağı bile meçhul. Ancak TikTok ve Instagram gibi asıl işi sosyal ağ olan platformlarda bile bu tür bir özellik bulunması, Amazon'un bu özelliği kopyalamamak için hiçbir sebebi olmadığı anlamına geliyor.

Son Haberler