Android akıllı saat kullananlar toplanın: Whatsapp kapıda

Android akıllı saat kullananlar toplanın: Whatsapp kapıda
WhatsApp'ın son Android beta sürümü, uygulamanın Wear OS versiyonunun yolda olduğunu belirtirken, akıllı saatle de Whatsapp kullanılabilir duruma gelecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Uygulamanın "2.23.10.10" kodlu Android beta sürümüyle, WhatsApp'ın "Wear OS" işletim sistemli akıllı saatlere geleceği ortaya çıktı. Bu gelişme, akıllı saat sahiplerine derin bir oh çektirecek türden. Zira Samsung gibi markalara ait akıllı saatleri kullanan tüketiciler, bugüne dek WhatsApp'ı akıllı saatlerinde rahat rahat kullanamıyorlardı.

WhatsApp'ın akıllı saat versiyonunu kullanabilmek için, akıllı telefon ile akıllı saatin birbirine bağlanması yeterli olmayacak. Edinilen bilgilere göre kullanıcılar, öncelikle akıllı saat uygulamasını indirip eşleştirme gerçekleştirecekler. Sekiz haneli bir kodu akıllı saati üzerinden girecek olan kullanıcı, ondan sonra WhatsApp'ı akıllı saatinde kullanabilecek. Elbette uçtan uca şifreleme özelliği WhatsApp'ın akıllı saat sürümünde de geçerli olacak. Bu döngüde, WhatsApp hesabının bağlandığı tüm cihazlarda senkron edileceğini belirtelim.

Peki WhatsApp'ın Wear OS sürümü neler sunacak?

Wear OS destekli WhatsApp'ın şu an için neler sunabildiği tam olarak bilinmiyor. Ancak beklentimiz, en azından sorunsuz bir mesajlaşma deneyimi sunulacak olması. Gönderilen video veya sesleri oynatma gibi farklı özellikler, belki ilerleyen sürümlerde kullanılabilir hale getirilebilir. Ancak her ne olursa olsun artık Wear OS işletim sistemiyle çalışan akıllı saat kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunulacağı aşikar.

Bu arada; Wear OS destekli WhatsApp'ın şu an için beta sürüm kapsamında kullanıcılara ulaştığını bir kez daha hatırlatalım. Yani kararlı sürüm kullanıcıları, bu özelliğe bir süre daha ulaşamayacaklar. Ancak bu sürecin uzamasını beklemiyoruz. Wear OS destekli akıllı saat sahipleri, en fazla birkaç ay içerisinde bu yeni özellikle tanışma imkanı yakalayacaklar.

Son Haberler