Android için haber geldi! OpenAI, ChatGPT uygulamasını duyurdu

Android için haber geldi! OpenAI, ChatGPT uygulamasını duyurdu
ChatGPT, geçen yılın Kasım ayında ilk kez piyasaya sürülmesiyle birlikte gündemde kalmaya devam ederken, OpenAI bu kez de Android için duyuruda bulundu.

Aylar süren bekleyişin ardından ChatGPT uygulaması, önümüzdeki hafta Android'e geliyor. OpenAI attığı bir tweet ile Android için ChatGPT uygulamasını tamamladığını ve önümüzdeki hafta Play Store'dan indirilebileceğini duyurdu.

Announcing ChatGPT for Android! The app will be rolling out to users next week, and you can pre-order in the Google Play Store starting today: https://t.co/NfBDYZR5GI

— OpenAI (@OpenAI) July 21, 2023

Android uygulamasının duyurulmasıyla birlikte OpenAI, Play Store'da uygulama için ön kayıtları da açtı. Google şu anda uygulama geliştiricilerinin ön kayıtları önceden açmasına izin veriyor, böylece uygulama Play Store'da kullanıma sunulur sunulmaz otomatik olarak telefona indiriliyor.

OpenAI, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak ChatGPT'yi geliştirmek için sürekli çalışıyor. Bu haftanın başlarında şirket, modelin talimatlarınızı hatırlamasını sağlayacak ve daha iyi bir deneyim sunacak yeni bir özelliği duyurdu.

OpenAI, bir yandan iyileştirmeler üzerinde çalışırken, bir yandan da tartışmalarla kuşatılmış durumda. Bu ayın başlarında, modelini eğitmek için çalışmalarını yasadışı olarak kullandığını iddia eden iki yazar tarafından dava edildi. Şirket ayrıca, bir grup Reddit kullanıcısının ödeme duvarlarını aşmalarına yardımcı olan bir açık bulmasının ardından Bing uzantısını iptal etmek zorunda kaldı. Bu durum, FTC'nin şirketin kişisel veri kullanımına ilişkin son soruşturması ve OpenAI'nin güvenlik grubu başkanının istifa etmesiyle birleşince bir miktar kargaşa yarattı.

ChatGPT'nin uzun vadede nasıl bir performans göstereceğini zaman içinde göreceğiz. Hizmet ilk başlatıldığında benzeri görülmemiş bir katılım gördü, ancak son rakamlar kullanıcı sayısında bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Son Haberler