Apple AirTag bir adamın 15 bin dolarlık eşyasını kurtardı!

Apple AirTag bir adamın 15 bin dolarlık eşyasını kurtardı!
Teknoloji devi Apple'ın geliştirdiği AirTag adlı takip aksesuarı yine büyük bir amaca hizmet etti. ABD'de bir adam, 15 bin dolarlık eşyasını hırsızlara kaptırdı. Bunun üzerine AirTag üzerinden hırsızların yerini tespit etti ve emniyet güçlerine haber vererek sorunsuz bir şekilde olayı çözüme kavuşturdu.

Kişişel eşyaların kaybolmaması adına geliştirilen Tile ve AirTag gibi kablosuz aksesuarlar hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor ancak farklı olaylara da konu olmaya başladı. Sevgilisini takip edenden birileriyle tanışmak için kullanan insanlara kadar pek çok haber gündeme geldi. Şimdi ise bir yakalama haberi var.

Apple AirTag hırsız yakalattı

Destin-Fort Walton havalimanında şüpheli bir şekilde yolcuların valizlerinden değerli eşyaların kaybolması şikayeti sonrasında harekete geçen polis, eşyalar arasında yer alan Apple AirTag sayesinde şüpheli şahsın bölgesini tespit etti.

apple-airtag-bir-adamin-15-bin-dolarlik-esyasini-kurtardi.jpg

Bölgede ikâmet eden havalimanı çalışanlarının listesini çıkararak titiz bir çalışma başlatan polis sonunda şahsa ulaşmayı başardı. Bagaj kısmında çalışan Giovanni De Luca yaklaşık 15 bin dolarlık eşyayı çaldığı iki kişiye iade etti. Bununla birlikte bir kişinin valizindeki bazı eşyalar ise bulunamadı.

apple-airtag-bir-adamin-15-bin-dolarlik-esyasini-kurtardi-2.jpg

De Luca’nın şans eseri valiz içerisindeki Apple AirTag aksesuarını gözden kaçırması yakayı ele vermesine sebep oldu. Özellikle kaybolsa bile diğer telefonlar aracılığı ile kendisini geniş bir ağa bağlayabilen takip cihazlarının gelecekte çok işe yarayacağı aşikâr.

Son Haberler