Apple CEO'su Tim Cook'tan dikkat çeken yapay zeka açıklaması

Apple CEO'su Tim Cook'tan dikkat çeken yapay zeka açıklaması
Son dönemin trendi haline gelen, hızla yükselen ve yeni modelleri ortaya çıkan yapay zekaya ilişkin Apple CEO'su Tim Cook'tan dikkat çeken yorum geldi.

Yapay zeka, ChatGPT'nin piyasaya çıkmasıyla adeta küllerinden doğdu. Daha önce yapay zekanın anlamını bile bilmeyen milyonlarca kişi, OpenAI'in ChatGPT'si sayesinde bu alana yöneldi ve hayatının bir parçası haline getirdi.

Teknoloji devleri de yapay zeka entegrasyonu için ürün ve platformlarında önemli adımlar atarken, Apple CEO'su Tim Cook da bu konu hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Peki Cook ChatGPT ve diğer yapay zekalar için ne dedi?

''Teknolojinin nasıl kullanıldığını bilmekte fayda var''

Şirketin üç aylık kazanç çağrısında açıklamalarda bulunan Tim Cook, yapay zekanın potansiyelinin çok ilginç olduğuna dikkat çekti. Bu bağlamda teknolojinin nasıl kullanıldığı konusunda "kasıtlı ve düşünceli olmanın çok önemli" olduğunu vurguladı.

Cook, Apple'ın halihazırda yapay zekayı ve makine öğrenimini birçok ürün ve hizmetine entegre ettiğini söyleyerek, Apple Watch'taki Düşme Tespiti, Çarpışma Tespiti ve EKG uygulaması gibi birçok etken buna örnek olarak gösterilebilir. Öte yandan Cook, Apple'ın ''çok düşünceli temelde'' ürünlerine yapay zekayı işlemeye devam edeceğinin de altını çizdi.

Yapay zeka ilerliyor, Siri sabit kalıyor!

The Information'ın aktardığına göre Apple'ın yapay zeka destekli asistanı Siri için parlak bir gelecek yok gibi duruyor. Zira şirketin çalışanları, Siri'yi geniş çapta bir alay konusu olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda Apple'ın Reality Pro kulaklığı üzerinde çalışan ekibin, Siri'den bıktığı ve kulaklığı ses teknolojisiyle kontrol etmek için alternatif yöntemler geliştirmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Yapay zeka sohbet robotu hızla ilerleme kaydederken, Siri'nin kaderinin ise ne olacağı belirsiz.

Kaynak: Macrumors
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler