Apple cephesinden yine bilgi sızdı: iOS 17'yle navigasyonu doğrudan kilit ekranına geliyor

Apple cephesinden yine bilgi sızdı: iOS 17'yle navigasyonu doğrudan kilit ekranına geliyor
Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iOS 17 hakkında bir bilgi sızıntısı daha yaşandı. Bu sızıntıya göre iOS 17'de navigasyon, direkt olarak kilit ekranına gelecek. İşte ayrıntılar...

Twitter'daki Apple sızıntı kaynağı @analyst941'e göre şirket, Haritalar uygulaması için adım adım navigasyonu doğrudan kilit ekranında gösterecek yeni bir Canlı Etkinlikler özelliği üzerinde çalışıyor. Bunun iOS 17'nin bir parçası olacağı iddia ediliyor ve yayınlanmayan özelliğin nasıl görüneceğine dair fikir veren bazı ekran görüntüleri de iddiaya eşlik ediyor.

Geçen yıl iOS 16 ile piyasaya sürülen Canlı Etkinlikler, bir uygulamanın en güncel verilerini kilit ekranında ve Dinamik Ada'da görüntülemeyi amaçlıyor. Örneğin, özellik bir Uber'in teslim alma konumundan ne kadar uzakta olduğunu gösterebiliyor. Ayrıca antrenman ilerlemesini, canlı maç skorlarını veya bir yemek siparişinin gelmesine ne kadar kaldığını da kilit ekranından takip edebiliyorsunuz.

fvl4kyox0aeqdtg-fglq.jpg

Sızıntıya göre Haritalar Canlı Etkinlik özelliği, cihazın kilidini açarken sorunsuz bir geçiş sunacak. Kullanıcılar ekranı yukarı kaydırarak bildirimlerini her zamanki gibi görüntüleyebilecek.

Apple'ın, kilit ekranında büyük bir alan kaplayacak gibi görünen bu özelliği boyutlandırmak için birçok yolu test ettiği de söyleniyor. Sızıntı kaynağı, canlı etkinliği kilit ekranındaki müzik çaların boyutuna küçültmenin ve etkinliğe dokunarak yeniden maksimuma çıkarmanın mümkün olduğunu iddia ediyor.

Apple, önümüzdeki ay WWDC 2023'te iOS 17 hakkında ilk kez konuşacak. O zaman, bu ve şimdiye kadar duyduğumuz diğer iddiaların ne derece doğru olduğunu birlikte göreceğiz.

Son Haberler