Apple, Hindistan'a özel iPhone 15 Pro Max üretti

Apple, Hindistan'a özel iPhone 15 Pro Max üretti
Apple şirketinden şaşırtan hamle geldi! Hindistan'a özgü iPhone 15 Pro Max'i duyurdu! Detaylar haberimizde.

Apple, dün geceki Wonderlust etkinliğinde yeni bir cihazlarını duyurdu. Gecenin popüler telefonu iPhone 15 Pro modeli NavIC desteğine sahip. Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

HİNDİSTAN'A ÖZGÜ IPHONE 15 PRO MAX

Hindistan 2018 senesinde bağımsız bir uydu sistemi oluşturmak için adımlar attı. Bu girişim Hindistan için oldukça cesur ve yeni bir adım. Çünkü rakipleri oldukça güç sahibi. Başta Amerika olmak üzere dünyanın en büyük şirketlerinin tümü özel sistemler kullanıyor. NavIC, Hindistan Uzay Araştırma Örgütü (ISRO) tarafından geliştirildi. NavIC, Hindistan ve çevresindeki bölgeler hakkında doğru konum ve zaman bilgileri sağlar. Dahası, NavIC'in Hindistan topraklarının tamamını kapsayan altıdan fazla uydusu var. NavIC'nin pek çok kullanım alanı bulunmakta. Kara, hava ve deniz dahil ulaşım ve konum hizmetleri için kullanılır. Aynı zamanda ölçme ve jeodezik, bilimsel araştırma, zaman tahsisi ve senkronizasyon desteği sağlar. Buna can güvenliği uyarılarının verilmesi de dahildir.

Hindistan'a Özgü iPhone 15 Pro Max

ISRO, NavIC navigasyon teknolojisini mobil yonga setlerine uyum sağlamak adına Qualcomm ile çalıştı. Fakat şimdi Hindistan uzay ajansı yeni bir başarılı bir sonuç aldı. Apple ile yeni A17 Pro yonga seti üzerinde çalışarak NavIC'i yeni iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri ile uyum içerisinde olmasını başardı. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in teknik özellikler sayfasında Apple, yeni modellerin NavIC'i desteklediğini belirtiyor. Apple ilk kez bir iPhone modeline NavIC desteğini ekliyor. Fakat şirket, dağıtımın hangi özellikleri içereceğine dair herhangi bir bilgi vermedi. Ayrıca bu destek şu anda yalnızca bu iki modeli içeriyor. Resmî spesifikasyonlara göre standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus versiyonları NavIC'i desteklemiyor.

Son Haberler