Apple hisseleri katlanıyor: Teknoloji devi 3 trilyon dolarlık piyasa değerinde yeni rekor kırdı!

Apple hisseleri katlanıyor: Teknoloji devi 3 trilyon dolarlık piyasa değerinde yeni rekor kırdı!
Sahip olduğu ürünleri ve bu ürünlerden elde ettiği gelirlerle katlanarak büyüyen Apple, 3 trilyon dolarlık piyasaya değeri zirvesinde yeni bir rekora daha imza attı.

Teknoloji şirketleri ekonomik açıdan oldukça zengin. Özellikle tanınmış markalar bu kategoride giderek gelirlerini artırıyor, hisselerini ise uçuşa geçiriyor.

Bunlardan biri de Apple. ABD’li teknoloji devi bu hafta 3 trilyon dolarlık piyasa değerinin zirvesine ulaşarak rekor kırdı. Bu rakam her geçen gün artmaya devam ediyor.

Apple tarihi başarıya imza attı

Apple hissesi, 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşarak tarihi bir başarıya imza attı.

Bu, şirketin 2018 yılında 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşmasından ve 2020 yılında 2 trilyon dolarlık piyasa değerini geçmesinden sonra gelen üçüncü büyük kilometre taşı oldu.

Cupertino merkezli Apple, bu rekoru, iPhone 14, AirPods Pro 2 ve yeni Macbook Pro modellerinin güçlü satış performansı sayesinde elde etti.

d862ceffbf4c6d7de6b0d6f3f039d758.jpg

Ayrıca, Apple'ın abonelik hizmetleri, uygulama mağazası ve reklam gelirleri de şirketin karlılığını artırdı. Apple hissesi, bu yılın başından beri yaklaşık %30 oranında değer kazandı ve Salı günü kapanışta 182,77 dolardan işlem gördü.

Apple'ın piyasa değeri, Microsoft'un 2,7 trilyon dolarlık ve Amazon'un 1,7 trilyon dolarlık piyasa değerlerini geride bıraktı. Apple'ın CEO'su Tim Cook, bu başarıyı kutlamak için çalışanlarına bir e-posta gönderdi ve şirketin gelecekteki vizyonunu paylaştı. Cook, "Apple'ın misyonu, insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek için inanılmaz ürünler ve hizmetler sunmaktır. Bu rekor, bu misyona olan bağlılığımızın ve tutkumuzun bir sonucudur. Dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Reuters

Son Haberler