Apple kullanıcıları iCloud olmadan Whatsapp sohbetlerini aktarabilecek!

Apple kullanıcıları iCloud olmadan Whatsapp sohbetlerini aktarabilecek!
Apple iPhone kullanıcılarının WhatsApp sohbetlerini, iCloud olmadan aktarmaya olanak tanıyacak. Özellik devreye girerse, uygulamayı yeniden indirerek kaydolmaları yeterli olacak.

WhatsApp'ın, iPhone kullanıcılarının iCloud yedeklemesi olmadan sohbetleri bir cihazdan diğerine aktarmasına olanak tanıyacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WaBetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, iOS 23.9.0.72 güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünü yükledikten sonra, yeni özellik bazı beta test kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

ICLOUD'A İHTİYAÇ DUYMADAN AKTARABİLECEKLER

Raporda ayrıca "Sohbetleri iPhone'a Aktar" olarak adlandırılacak yeni özelliğin bir ekran görüntüsü de paylaşılıyor. Özellik WhatsApp Ayarlar > Sohbetler bölümünden kullanılabilecek. WhatsApp iOS kullanıcıları bu özelliği kullanarak, iCloud yedeklemesine ihtiyaç duymadan sohbet geçmişlerini başka bir iPhone'a aktarabilecek.

Özellik kullanıma sunulduğunda, Apple iPhone kullanıcılarının WhatsApp'ı yeni telefonlarına indirmeleri ve aynı telefon numarasıyla uygulamaya kaydolmaları gerekecek. Ayrıca, sohbet geçmişlerini aktarmak için eski cihazı kullanarak yeni telefonda gösterilen QR kodunu taramaları gerekiyor. Özelliğin ilerleyen haftalarda daha fazla kullanıcının kullanımına sunulması muhtemel görülüyor.

Son Haberler