Apple tarih vererek duyurdu... Sevilen uygulama çok yakında kaldırılıyor!

Apple tarih vererek duyurdu... Sevilen uygulama çok yakında kaldırılıyor!
Apple, birkaç yıldır kullanıcılara sunduğu bir hizmeti sonlandırma kararı aldı. Artık kullanıcılar, 26 Haziran itibariyle bunun yerine tavsiye edilen uygulamayı kullanacak.

Apple, önümüzdeki hafta WWDC2023 etkinliğini düzenleyecek ve iOS 17 gibi birçok yeni işletim sistemini tanıtacak.

Ama bunun öncesinde Cupertino merkezli teknoloji devi önemli bir duyuru yayınladı. Bir uygulamanın fişi çekiliyor, son tarih ise 26 Haziran...

My Photo Stream kaldırılıyor

Apple'dan yapılan duyuruya göre ''Fotoğraf Yayınım'', orijinal adıyla My Photo Stream artık kullanımdan kaldırılacak. Söz konusu özellik 26 Haziran'da sonlandırılırken, kullanıcılar fotoğraflarını iCloud ile yedeklemeye devam edebilecek.

Bilmeyenler için Fotoğraf Yayınım, son 30 güne ait (en fazla 1.000) görüntüyü iCloud'a yükleyerek iPhone , iPad , iPod touch, Mac ve PC'den erişilmesini sağlayan ücretsiz bir olarak karşımıza çıkmıştı.

Ancak belirlenen tarih itibariyle kullanıcıların artık iCloud Photos hizmetine geçmesi gerekecek, Apple hizmeti sonlandırmadan önce bununla ilgili de ayrıntıları paylaşacak.

Fotoğraf Yayınım'daki görüntüler, "Fotoğraflar"ı açarak, Fotoğraf Yayınım albümüne giderek, tek tek fotoğrafları seçerek ve onları Kitaplığa kaydetmek için Paylaş düğmesini kullanarak "iPhone"daki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilebilir. Bunun dışında aynı işlemi Mac'ler için de gerçekleştirebileceğinizi bilmenizde fayda var.

Apple, "iPhone", "iPad" ve Mac kullanıcılarının, cihazlarında fotoğraflarını ve videolarını görüntülemek için "iCloud Photos"u açmasını öneriyor. iOS 8.3'ün üzerinde bir sürümü kullanan herkes bu işlemleri yapabilecek.

Kaynak: macrumors
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler