Apple tepki çeken karardan geri döndü!

Apple tepki çeken karardan geri döndü!
Apple, iOS 17'nin çağrı sonlandırma düğmesinin yerinin değiştirilmesine gelen tepkilere kulak verdi. Kullanıcılar bunun sıkıntı olabileceğini ifade ederken, ünlü dev teknoloji şirketi bu karardan geri adım attı.

Birkaç gün önce internet, iOS 17'nin kullanıcı arayüzünde yapacağı konuşulan önemli bir değişiklikle çalkalanıyordu. Bir beta sürümünde, iPhone'un Çağrı Sonlandırma düğmesi iOS 17 çağrı ekranının ikinci düğme sırasının sağ tarafına taşınmıştı.

ios-17-2-64jd.jpg

iOS 17'nin çağrı sonlandırma düğmesi, daha önceki bet sürümlerde alt sıranın sağındaydı.

İyi haber şu ki Apple, kullanıcıların sesini duymuş gibi görünüyor. İki sıralı düğmeler için herhangi bir değişiklik olmasa da, iOS 17 beta 6 sürümünde çağrı sonlandırma düğmesinin alt sıranın ortasına yerleştirildiği görülüyor. Başka bir deyişle çağrı sonlandırma düğmesi, klavye düğmesiyle yer değiştirmiş durumda.

ubrlhq2c-0nmi.png

iOS 17'de çağrı sonlandırma düğmesi, son beta sürümde yine merkeze alındı.

Bu basit değişiklik, kas hafızanızın bir aramayı sonlandırırken Çağrıyı Sonlandır düğmesini merkezde arayacak olması açısından olumlu. Ayrıca 6 düğme arasında kırmızı renkte olan tek düğme de çağrı sonlandırma düğmesi olacak gibi görünüyor. Bu yüzden iki sıralı düğme düzeni, kullanım alışkanlıklarınızı çok da fazla değiştirmenizi gerektirmeyecek.

Son Haberler