Apple WWDC 2023'e bomba gibi hazırlanıyor: İşte tanıtılması beklenen ürünler

Apple WWDC 2023'e bomba gibi hazırlanıyor: İşte tanıtılması beklenen ürünler
Apple, WWDC 2023 için hazırlanıyor. Medya davetiyeleri şimdiden gönderilmeye devam ederken, Apple'nın WWDC 2023'te önemli tanıtımlarda bulunması bekleniyor. İzlemek isteyenlerin orada bulunmasına gerek kalmayacak. Çünkü uzaktan izlemek için canlı yayın yapılacak.

Apple, sınırlı sayıda medya mensubuna resmi davetiye göndererek onları WWDC 2023 açılış konuşmasına bizzat katılmaya davet etti. Konferans Cupertino, Kaliforniya'daki Apple Park genel merkezinde gerçekleştirilecek. Açılış konuşmasının 5 Haziran günü saat 10:00 PDT / 13:00 EDT'de başlaması planlanıyor. Eş zamanlı olarak, etkinliğin canlı yayını herkesin uzaktan izleyebilmesi için hazır olacak.

Apple hayranları şirketten iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS'un yeni sürümlerinin lansmanı da dahil olmak üzere tonlarca yeni duyuru bekliyor.

Apple'ın söylentilere göre sanal ve artırılmış gerçeklik başlığının bu yılki geliştirici konferansında görücüye çıkması bekleniyor. Karma gerçeklik başlığının "Reality Pro" olarak adlandırılması ve fiyatının yaklaşık 3 bin dolar olması bekleniyor. Kulaklığın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik arasında geçiş yapmak için bir kontrol düğmesiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

Reality Pro, Apple'ın M2 yonga setine benzer bir işlemciye sahip bir yonga seti ile güçlendirilebilir ve vücut hareketlerini algılamak ve yüz ifadelerini okumak için bir düzine kadar kameraya sahip olabilir.

APPLE'DAN YENİ ÖZELLİKLER BİR BİR GELİYOR

Apple'ın WWDC 17'de iOS 2023'ü duyurması bekleniyor. İşletim sisteminin değişmesi ve yeni özellik getirmesi bekleniyor. Söylentilere inanılacak olursa, Apple yeni bir günlük tutma uygulaması getirecek, sağlık uygulamasına bir Mood Tracker ekleyecek, yenilenmiş bir Kontrol Merkezi, Dynamic Island için işlevselliği artıracak ve Apple Music için yeni özellikler sunacak.

Apple'ın ayrıca, Avrupa'daki düzenleyici baskılar nedeniyle iPhone ve iPad'lere uygulamaları yandan yükleme özelliğini de nihayet eklemesi bekleniyor.

Apple ilk kez Macbook Air serisinin 15 inçlik bir versiyonunu duyurabilir. Bloomberg'e göre Macbook Air 15 inç, 14 inç MacBook Pro'da kullanılan M2 yonga seti ve aynı ekranla gelebilir. Cupertino merkezli şirket ayrıca 13 inç Macbook Pro ve Macbook Air ile birlikte 24 inç iMac'i de tanıtabilir.

Apple'ın iPadOS 17, macOS17, tvOS ve watchOS 10'u duyurması bekleniyor. Ancak, bu işletim sistemlerine gelecek kesin değişiklikler henüz belli değil. Bir Bloomberg raporu, watchOS 10'un kullanıcıların uygulamayı açmadan bildirimleri kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni bir widget sistemi ile gelebileceğini iddia ediyor.

Son Haberler