Apple'dan beklerken Oppo sahneye çıktı: İşte karma gerçeklik gözlüğü MR Glass

Apple'dan beklerken Oppo sahneye çıktı: İşte karma gerçeklik gözlüğü MR Glass
OPPO, geliştiriciler için tasarladığı karma gerçeklik gözlüğü MR Glass'ı kamuoyuna duyurdu. Harika teknolojilerle sarıp sarmalanan MR Glass, Apple'dan önce sahneye çıkarak tüm dikkatleri üzerine topladı.

Sanal ve artırılmış gerçeklik dünyası, son dönemlerde Apple'a odaklanmış durumda. Çünkü şirket, 5 Haziran'da başlayacak WWDC 2023 etkinliklerinde ilk karma gerçeklik gözlüğünü resmen tanıtacak. İşte tüm bunlar yaşanırken Çin'den beklenmeyen bir hamle geldi. Teknoloji şirketi OPPO, Augmented World Expo etkinlikleri kapsamında karma gerçeklik gözlüğü "MR Glass"ı duyurdu. Ancak son kullanıcı, ne yazık ki bu ürüne erişemeyecek.

OPPO MR Glass, etkileyici özellikleri bulunan bir kit olarak karşımıza çıktı. Meta'nın karma gerçeklik gözlüğü Quest 2'ye oldukça benzeyen kit, Qualcomm'un Snapdragon XR2+ platformu tarafından destekleniyor. Ön kısmında bir çift RGB kameraya ev sahipliği yapan karma gerçeklik gözlüğü, 120 Hz tazeleme oranı vadediyor. OPPO'nun SUPERVOOC hızlı şarj sistemine sahip olan gözlük, kalp atış hızı algılama sensörlerini de içeriyor.

OPPO MR Glass, geliştiriciler için tasarlandı

OPPO MR Glass'ın son kullanıcıya ulaşmayacağından bahsettik. Bunun nedeni, karma gerçeklik gözlüğünün geliştiriciler için tasarlanmış olması. Ürünü satın alan geliştiriciler, bu kit ile sanal veya artırılmış gerçeklik desteğine sahip uygulama veya oyunlar tasarlayabilecekler. OPPO MR Glass aracılığıyla geliştirilen uygulama veya oyunlar ise Meta veya Apple gibi markalara ait karma gerçeklik gözlükleriyle deneyimlenebilecek.

OPPO tarafından yapılan açıklamalarda, MR Glass ile ilgili fazla bir detay verilmedi. Şirket, ürünün sadece Çin'de piyasaya sürüleceğini, bunun da yılın ikinci yarısında gerçekleşeceğini söyledi. OPPO MR Glass'ın fiyatının ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Son Haberler