Windows 11'e iPhone ile bağlantı özelliği getirildi! İşte nasıl kullanacağınıza dair bilgiler

Windows 11'e iPhone ile bağlantı özelliği getirildi! İşte nasıl kullanacağınıza dair bilgiler
Windows 11'in KB5023706 kodlu güncellemesi kararlı sürümler için yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte iPhone sahipleri artık bilgisayar üzerinden telefonlarını kullanabilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, birkaç ay önce iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme ile gündeme geldi. Windows 11 için hazırlanan KB5023706 kodlu Windows Insider güncellemesi, "Phone Link" (Türkiye'de bilinen ismiyle Telefon Bağlantısı) isimli uygulamayı güncelledi. Böylelikle uygulama aracılığıyla iMessage'a erişim imkanı tanındı.

Microsoft, bu güncellemeyi geçtiğimiz ay bazı kararlı Windows 11 kullanıcılarına sundu. Şimdiyse konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Microsoft, yepyeni Phone Link uygulamasını içeren güncellemeyi 85 ülkede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırdı. Böylelikle artık çok daha fazla kullanıcı, iPhone ile Windows PC bağlantısını yapma özelliğine kavuştu. Mayıs ayının ortasına kadar tüm Windows 11 kullanıcıları, bu yeni özelliği kullanabilir hale gelecekler.

Windows üzerinden mesaj gönderebilecek, arama yapabilecek ve iPhone'unuza gelen bildirimleri görebileceksiniz

Phone Link, en basit anlatımı ile iPhone'ların bir Windows bilgisayara bağlamasına imkan tanıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar, Windows 11'de iMessage yoluyla mesaj gönderip alacak, arama yapacak ve bilgisayarlarında telefonlarına gelen bildirimleri görecekler.

Microsoft, Windows cihazlarını iPhone'lara bağlamak ve iMessage'ın kullanılmasını sağlamak için Bluetooth teknolojisinden yararlanıyor. Yani eğer Windows 11 ile çalışan bilgisayarınız Bluetooth desteğine sahipse Phone Link uygulamasını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceksiniz. Yazılım, oldukça basit bir arayüz sunuyor.

Windows'taki iMessage kullanımında bazı sınırlamalar da mevcut olacak

Dağıtımına başlanan güncellemeyi yükledikten sonra Telefon Bağlantısı özelliğinden faydalanmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey uygulamayı çalıştırmak ve cihaz tanımlama ekranında iPhone seçmek. Sonraki aşamada ise uygulamanın yönergelerini takip etmeli ve cihaz eşleştirmesini tamamlamalısınız. Eğer Telefon Bağlantısı uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırdıysanız veya bulamıyorsanız, buradaki bağlantı ile Microsoft Mağazası'ndaki ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Son Haberler