Binance aldığı yeni kararla kurumsal yatırımcıların endişeleri bir nebze giderdi

Binance aldığı yeni kararla kurumsal yatırımcıların endişeleri bir nebze giderdi
Binance, kurumsal yatırımcılar için önemli bir kararı duyurdu. Karar ile yatırımcılar, teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabilecek.

Kripto para borsası Binance, kurumsal yatırımcılar için önemli bir kararı duyurdu. Karar ile yatırımcılar, teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabilecek. Söz konusu karar kaldıraçlı piyasalarda işlem yapan kurumsal yatırımcıları doğrudan etkiliyor.

Bloomberg'in haberine göre Binance, kurumsal yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonlar için kullandıkları teminatlandırılmış kriptolarını platform dışında tutmalarına izin verecek. Ticaret hacmi açısından en büyük borsa olan Binance, yatırımcıların varlıklarını soğuk cüzdanlarda tutacak olan Binance Custody ile teminat göndermesine izin verecek.

Mevcut durumda kripto yatırımcıları alım-satım için teminatlarını borsada tutmak zorunda kalıyor. Bu durum ise yatırımcıların güvenlik endişelerini beraberinde getiriyor. Böylece karar ile yatırımcılar, teminatlarını soğuk depolama cüzdanlarında tutarak piyasada işlem yapabilecek.

Binance'ın bu adımı likidite krizi ile karşı karşıya olmadığına yönelik bir hamle olarak da değerlendirildi. Geçen hafta Binance'ten çıkışların hızlandığına yönelik iddialar ortaya atılmıştı.

Binance, geçen hafta büyüme ve genişleme planlarına yönelik bazı açıklamalar yapmıştı. Kripto para borsası, geçen hafta kripto kışından olumsuz etkilenen ve işten çıkarmaları hızlandıran rakiplerinin aksine işe alım yapacağını duyurmuştu. Karar ile borsa işgücünü yüzde 15 ila 30 oranında artıracağını bildirmişti. Şirket ayrıca, İsveç Mali Denetleme Kurumu'ndan da onay aldığını duyurmuştu. İsveç, Binance'a yetki veren yedinci AB ülkesi olmuştu.

Kaynak: Chip

Son Haberler