Birinciliği bırakmadı! Netflix, abone sayısını açıkladı

Birinciliği bırakmadı! Netflix, abone sayısını açıkladı
Netflix, güncel abone sayısını ve yılın ilk çeyreğinde ne kadar kazanç sağladığını açıkladı. Rakiplerine birincilik koltuğunu bırakmayan Netflix, kara günlerini geride bırakmış gibi görünüyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix, 2023'ün ilk üç ayına ilişkin mali durum paylaştı. Şirketin paylaştığı rakamlar, Netflix aboneliklerinde artış yaşandığını gözler önüne seriyor. Gelirlerle ilgili yapılan açıklamalarda ise şirketin Orta Doğu ile Afrika'da gelir kaybı yaşadığı, diğer bölgelerde ise gelirlerin arttığı belirtildi. Özetle, Netflix'in yüzü gülüyor.

Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre platformun ücretli abone sayısı, son üç aylık periyotta 1.75 milyon arttı ve mart ayını 232.5 milyon abone ile kapattı. Bu rakamlar, Netflix'in abone sayısının yıllık bazda yüzde 4,9 arttığını gözler önüne seriyor.

Netflix gelirleri yüzde 3,7 arttı

Netflix tarafından paylaşılan gelir verileri, şirketin son üç ayda 8.2 milyar dolar para kazandığını, bunun 1.3 milyar dolarlık bölümünün net kar olarak kasaya kaldığını gözler önüne seriyor. Bu rakamlar, Wall Street gibi kuruluşların beklentilerini karşılamış oldu. Netflix gelirleri, son rakamlar dahil edildiğinde yıllık bazda yüzde 3,7 artış gösterdi.

Çevrimiçi dizi ve film platformu, önümüzdeki çeyrek için tahminlerini de paylaştı. Platform, önümüzdeki üç aylık süreçte de 8.2 milyar dolar civarında para kazanmayı, yıllık bazdaki büyümesini ise yüzde 6'lara çıkaracağına inanıyor. Üç ay sonra açıklanacak yeni sonuçlar, Netflix'in hedefine ulaşıp ulaşmayacağını gözler önüne serecek.

Son Haberler