Bu daha başlangıçtı: Threads'e gelecek yeni özellikler ortaya çıktı

Bu daha başlangıçtı: Threads'e gelecek yeni özellikler ortaya çıktı
Meta'nın merkezi olmayan sosyal medya platformu Threads için kullanıcıları heyecanlandıran yeni özellikler ortaya çıktı. Peki uygulamaya neler eklenecek?

Twitter'a direkt olarak rakip gelen Threads, çıktığı günden itibaren yoğun ilgi gördü.

Öyle ki Mark Zuckerberg'ün Musk ile kafes dövüşü öncesi piyasaya çıkardığı bu uygulama, 70 milyonun üzerinde kullanıcıya çok kısa sürede ulaşmayı başardı. Ancak kabul etmek gerek ki Threads'in halen birçok eksikliği var. Neyse ki bu eksikliklerin giderilmesine çok az kaldı. Zira Adam Mosseri, bekleme listesi tuttuklarını ve Threads'e yakında yeni özelliklerin geleceğini açıkladı.

Threads için yeni özellikler Mosseri tarafından doğrulandı

ActivityPub protokol desteği

Meta daha önce Threads uygulamasının ActivityPub protokolü için destek alacağını duyurmuştu. Bu protokol desteği, uygulamayı Mastodon ve WordPress gibi diğer platformlarla uyumlu hale getirecektir. Sosyal medya platformlarının artan sayısı sebebiyle, içerik oluşturucular artık tek bir sosyal medya uygulamasına daha az bağımlı hale geliyor.

Mosseri yaptığı açıklamada, "ActivityPub'ı geliştirmek, bir gün içerik oluşturucuların Threads'ten ayrılmaya karar verirlerse takipçilerini yanlarında götürmelerine izin vermeyi destekleyebileceğimiz anlamına geliyor" dedi.

Otomatik arşivleme

Ayrıca Instagram yöneticisi, verdiği bir başka yanıtta da gönderileri otomatik olarak arşivleme özelliğini sunmayı düşündüklerini ima etti. Önerilen özelliğin kullanıcıların arşive erişmesine ve içeriklerini geri yüklemesine izin verip vermeyeceği gibi daha fazla bilgi vermedi.

Reels'i Threads'e bağlamak

Chip'in aktardığına göre Threads kullanıcılarının diğer önerilerinin arasında, videoyu yeniden yüklemeye gerek kalmaması için Reels'i Threads'e bağlamak gibi başka eklentiler bulunuyor.

Kaydırma işlevi

Bir başka öneri ise, paylaşımlar (threads) arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırmak için bir işlevsellik olması gerektiğini önerdi. Ancak, Threads'in "beğenmek için çift dokunma" seçeneğini alıp almayacağı sorulduğunda, Mosseri, "sorunun, tüm diziyi açmak için bir diziye dokunabilmeniz gerekmesi ve gerçekten hem dokunabileceğiniz hem de çift dokunabileceğiniz bir öğeye sahip olmak istemiyorsunuz" diyerek bu fikrin iyi olmayabileceğini savundu.

Takip edilenler sayfası

Şu anda Threads'de yalnızca takipçilerinizi görmek mümkün. Ancak Meta, ilerleyen zamanda sizin de takip ettiklerinizi gösterecek.

Son Haberler