Bu telefonu tamir ettirmek satın almaktan daha pahalı: Huawei bu kez üzdü

Bu telefonu tamir ettirmek satın almaktan daha pahalı: Huawei bu kez üzdü
Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Huawei Mate X5 modellerinin tamir maliyetleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Ayrıntılar haberimizde..

Sektörde eski günlere dönmek için yoğun çaba gösteren Huawei, geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Fold 5 modeliyle yarışan Mate X5 modelini kullanıcılarla tanıştırmıştı. Teknik özellikleri ile birlikte şık tasarımıyla öne çıkan kapaklı telefonların tamir maliyetlerinin de yüksek olması muhtemel.

Huawei Mate X5 onarım/tamir ücreti

Huawei'nin yayınladığı listede Mate X5 modelinde ana ekranın değiştirilmesi 714 dolar, kapak ekranının değiştirilmesi ise 137 dolar tutarında. Bu iki parçanın maliyetinin iPhone 15'in başlangıç ​​fiyatından daha yüksek olduğu söyleniyor. Elbette iki cihazın kavramsal olarak tamamiyle farklı olduğunu ve aynı zamanda da kapaklı telefonun daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda var.

Huawei Mate X5 Özellikleri

Huawei Mate X5 modelinin 16 GB RAM ile 1 TB depolama alanına sahip koleksiyoncu sürümünün onarımı standart modele oranla daha pahalı. Çünkü ekranın değiştirilmesinin 769 dolara, anakartın tamirinin ise 1.016 dolara mal olacağını söylüyor.

Elbette yukarıdaki masrafların garanti kapsamına girmeyen akıllı telefon tamirleri için olduğunu da belirtmek isteriz. Şu anda Huawei, cihazların korunması, onarım maliyetlerinden tasarruf edilmesi e kullanıcıların cihazlarını daha uzun süre kullanmalarına yardımcı olmak için Care+ hizmetleri sağlıyor. Örneğin, programın ana ekranı değiştirme maliyeti 68 dolara, harici ekranı değiştirme maliyeti ise 40 dolara kadar çıkıyor.

Huawei Mate X5 Özellikleri

Huawei Mate X5 Özellikleri

 Huawei Mate X5 Özellikleri

Huawei Mate X5 Özellikleri

Son Haberler