Bulut depolama platformu Amazon Drive kapanıyor! İşte o tarih

Bulut depolama platformu Amazon Drive kapanıyor! İşte o tarih
Amazon Drive adlı bulut depolama servisi çok yakında kapatılacak. Teknoloji devi Amazon'un yaptığı açıklamaya göre platform iOS, Android ve Web sürümüyle ilerleyen aylarda kullanıcılarına veda edecek. Kullanıcıların üzüntüyle karşıladığı bu gelişmenin tüm detaylarını, hizmetin kapanış tarihini ve aynı zamanda kapanma sebebini sizler için bir araya getirdik.

Amazon’un bulut depolama hizmeti Amazon Drive (Amazon Cloud Drive) kapanıyor.

Amazon Drive ne zaman kapanıyor?

Amazon, öncelikle 31 Ekim 2022 tarihi itibarıyla bulut depolama uygulamasını iOS App Store ve Android Google Play mağazasından kaldıracak. 31 Ocak 2023 itibarıyla kullanıcıların Amazon Drive’a dosya yüklemelerine izin verilmeyecek. Kullanıcıların dosyalarınızı görüntüleyebilmeleri ve indirebilmeleri için 31 Aralık 2023’e kadar vakitleri var. Bu tarihten sonra Amazon Drive’daki dosyalara erişim sağlanamayacak.

drive.jpg

Amazon Fotoğraflar'a aktarılacak

Bu değişiklik dünya genelinde Amazon Drive kullanıcılarını etkileyecek. Fotoğraflar ve videolar otomatik olarak Amazon Fotoğraflar’a aktarılacak, diğer dosya türlerinin Amazon Drive web sitesinden indirilip bilgisayara yedeklenmesi öneriliyor.

Amazon Drive neden kapatılıyor?

Amazon, kullanıcılara gönderdiği e-postada iCloud Fotoğraflar ve Google Fotoğraflar’a alternatif olarak düşündükleri Amazon Fotoğraflar’a odaklanacaklarından bulut servisi kapatma aksiyonunu aldıklarını belirtiyor.

Amazon Drive, sınırsız depolama alanıyla 2015’te tanıtılmış, sonrasında Amazon Prime üyeleri ve Fire Tablet kullanıcıları dışındaki kullanıcılar 5GB ile sınırlandırılmıştı. Fiyat avantajı sağlamadığından Google Drive, OneDrive, Dropbox gibi rakiplerinden öne çıkamadı.

Son Haberler