Büyük ses getiren Threads, yavaş yavaş sönüyor

Büyük ses getiren Threads, yavaş yavaş sönüyor
Bugüne kadar geliştirilenler arasında en hızlı büyüyen platform olan Threads, efsane bir başarı yakalasa da günlük kullanıcı sayısı adeta çakılıyor. Sisteme giriş yapanların sayısında yüzde 82 oranında azalma var.

Mark Zuckerberg'in Twitter'daki rakibi Threads için görünüşe göre işler çok iyi gitmiyor. Meta tarafından başlatılan "Twitter katili" Threads uygulamasının günlük kullanıcı sayısı, rekor kırdığı 5 Temmuz'daki lansmanından bu yana 44 milyondan sadece 8 milyona düştü.

Sensor Tower ve Benzerweb tarafından yapılan bir analize göre, insanların uygulamada geçirdikleri süre de sert bir şekilde düştü.

Uygulama ilk beş gününde 100 milyon kullanıcı çekerek tarihteki herhangi bir uygulamanın en hızlı büyümesini gerçekleştirmişti. Kullanıcılar ilk lansmanından sonra uygulamayı günde 14 kez açtı ve ortalama 19 dakika geçirdi. Bugün ise kullanıcıların Threads'te geçirdikleri ortalama süre günde 2,9 dakikaya düştü ve uygulamayı yalnızca iki ila üç kez açıyorlar.

Aktif Kullanıcı Sayısı Yüzde 82 Azaldı

CNN'in haberine göre 31 Temmuz itibarıyla Threads'in günlük aktif kullanıcı sayısının, uygulamanın piyasaya sürülmesinden bu yana yüzde 82 azaldığına dikkat çekiliyor.

Son rakamlara göre uygulamanın kullanımındaki düşüş eğilimini sürüyor.

Zuckerberg ise Temmuz ayı ortasında Threads'in geleceği konusunda "iyimser" olmaya devam ettiğini ve rakamların hala beklediklerinin çok ötesinde olduğunu söylemişti. Zuckerberg Threads'e gönderdiği bir mesajda "Yılın geri kalanında odaklanacağımız konu temel unsurları iyileştirmek ve kullanıcıları tutmak olacak" demişti.

Son Haberler