ChatGPT iPhone için bomba özelliğe kavuştu: Artık internetten arama yapabiliyor

ChatGPT iPhone için bomba özelliğe kavuştu: Artık internetten arama yapabiliyor
Geçtiğimiz ay piyasaya çıkan ve iPhone kullanıcılarının beğenisini kazanan ChatGPT, iOS'ta arama yapabilmeyle ilgili çok önemli bir özelliğe kavuştu.

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT ile tarihi başarıya imza atan OpenAI, sevilen uygulamasını geçtiğimiz aylarda iOS cihazlar için kullanıma sundu. Faydalı özellikleriyle kullanıcının yardımına koşan ChatGPT, artık çok daha yetenekli hale geldi.

Sohbet robotunun geliştiricisi OpenAI, paylaştığı duyuruda ChatGPT'nin iOS sürümüne de internette arama yapma özelliğinin getirildiğini duyurdu. Tüm aramalar, Microsoft'un arama motoru Bing aracılığıyla yapılıyor.

ChatGPT, artık internette arama yapabiliyor

Kısa süre önce ChatGPT'nin iOS sürümüne gelen "Browse with Bing (Bing ile Ara)" özelliğinden yararlanmak için ChatGPT Premium hizmetine abone olma zorunluluğu var. Eğer abone iseniz, yapmanız gerekenler tek şey uygulamanın ayarlarına gidip "Yeni Özellikler" seçeneği altında Bing ile arama özelliğini aktifleştirmek.

iPhone kullanıcılarına sunulan bu özellikle beraber ChatGPT, sadece kendi veri tabanındaki bilgilerin dışına çıkarak internetten anlık bilgi toplayabiliyor.

wtk-135568-3.jpg

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Buna ek olarak ChatGPT'ye gelen tek yenilik iOS sürümünün internete erişimi olmayacak. Chatbot'un geliştiricisi , kullanıcıların yapay zekâyla yaptıkları sohbeti tek tek paylaşmalarını sağlayacak "Paylaşılan Bağlantılar" özelliğinin geldiğini de duyurdu.

Söz konusu özellik ile yapay zekâ ile yaptığınız sohbeti diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. Özelliğin ücretsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabileceği paylaşılırken tarih olarak önümüzdeki haftalar olarak gösterildi.

Son Haberler