ChatGPT’nin resmi uygulaması 11 ülkede daha kullanıma sunuldu… Peki Türkiye listede mi?

ChatGPT’nin resmi uygulaması 11 ülkede daha kullanıma sunuldu… Peki Türkiye listede mi?
Geçtiğimiz hafta ChatGPT’nin resmi uygulaması iOS cihazlar için kullanıma sunulmuştu. Başlangıçta ABD ve İngiltere ile sınırlı olan uygulama, şimdi 11 ülkede daha desteğe kavuştu.

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, başlangıçta sadece web tarayıcısında kullanılıyordu. Ancak giderek popülerleşen yapay zeka sohbet robotu daha sonra internet tarayıcılarında eklenti olarak karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz hafta ise ChatGPT’nin kullanım alanı mobil için de genişletildi. Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin resmi iOS uygulaması çıktı ve ilk olarak ABD ve İngiltere’deki kullanıcılara sunuldu. Kısa sürenin ardından bu destek 11 ülkeye daha geldi. Artık aşağıda listelediğimiz ülkedekiler ChatGPT’nin mobil uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlarında kullanabilir.

ChatGPT mobil desteği 11 ülkeye daha geldi

Resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruya göre ChatGPT iOS uygulaması 11 ülkede daha kullanıma sunuldu. Bu ülkeler sırasıyla şöyle:

Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.

ChatGPT’nin resmi uygulamasının önümüzdeki günlerde Türkiye için de aktif edilmesi bekleniyor. Ancak şimdilik sadece yukarıdaki ülkelerde kullanılabilir olduğunu belirtmekte fayda var.

Android uygulaması da yakında geliyor

OpenAI CEO’su, ChatGPT’nin iOS uygulamasını kullanıma sunmasının ardından Android için de uygulamanın yolda olduğunu söyledi.

iOS uygulamasından bahsetmişken ChatGPT’yi mobilde kullanmak oldukça basit. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın altındaki metin kutusuna dilediğinizi yazarak chatbot ile sohbet edebilirsiniz. Ayrıca Apple’ın yerleşik konuşma tanıma özelliğini kullanarak metin yazdırırken de, konuşma girişi için OpenAI’in açık kaynaklı konuşma tanıma sistemi Whisper’dan yararlanabilirsiniz.

Gönder düğmesine bastıktan sonra, OpenAI isteğinizi kısa sürede işlemesinin ardından daha fazla bilgi veya farklı bir yanıtla takip edilebilecek yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir yanıt verecek. Bunun yanı sıra aldığınız yanıtları kopyalayabileceğiniz bir buton olduğunu da belirtmekte fayda var.

Kaynak: Engadget
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler