Chrome'un okuma modundan işimizi kolaylaştıracak özellik

Chrome'un okuma modundan işimizi kolaylaştıracak özellik
Google, Chrome'un Okuma Modu'nda görüntülediğiniz metni artık sesli olarak dinleyebileceksiniz. Şimdilik bu özellik test ediliyor. Ancak daha sonrasında bir işle meşgulken metinleri okuyamıyorsanız dinleyerek bunu çözebileceksiniz.

Android Police'in haberine göre Google, Chrome'un masaüstündeki okuma modu için metinden sese (speech-to-text) özelliğini test ediyor.

X kullanıcısı Leopeva64'e göre bu özellik Google'ın Chrome'un en yeni sürümü olan Chrome Canary'de bulunuyor. Bu özelliğe sahipseniz, okuma modunda baktığınız bir makalenin üst kısmındaki oynat düğmesine tıklayarak Google'ın metni okumasını sağlayabiliyorsunuz. Leopeva64 ayrıca Reddit'te bu özelliği gösteren bir videonun bağlantısını da paylaştı.

Chrome for desktop will also have the option to "read aloud" articles, the initial implementation of this feature (in the Canary version) is pretty basic but it works, in this link you can see a video with the feature in action:https://t.co/UMAzrWKaWo

.https://t.co/Wha3AzI9gf pic.twitter.com/z8KMvtUsLI

— Leopeva64 (@Leopeva64) August 25, 2023

Videoya bakılırsa, Google'ın hala yapması gereken bazı işler var. Yine de Google bu yeni metin okuma özelliğini yaygınlaştırırsa, bilgileri ses yoluyla almayı tercih eden Chrome kullanıcıları için harika bir seçenek olabilir. En büyük umudumuz ise, şirketin sesleri daha az "robotik" bir hale getirebilmesi.

Bu arada özelliğin, bir süredir Microsoft Edge'de zaten bulunduğunu da belirtelim...

Son Haberler