Discord sesli sohbetlere yazışma özelliği getiriyor

Discord sesli sohbetlere yazışma özelliği getiriyor
Discord'a uzun süredir beklenen yazılı mesaj özelliği nihayet getiriyor. Halihazırda büyük discord sunucularında bu özellik zaten vardı.

Şirket Çarşamba günü, platformun sesli sohbet odaları için metin sohbeti başlatacağını duyurdu ve yüksek sesle takılan herkesin, onu bulmak için kanal atlamasına gerek kalmadan bağlantıları ve diğer metinleri kolayca paylaşabilmesi için bir yol ekleyeceğini duyurdu.

Özellik, 29 Haziran'a kadar tüm Discord sunucularında küresel olarak kullanıma sunulacak. Topluluk özelliklerini etkinleştirmemiş sunucular, sesli sohbet için hemen açılırken, topluluk sunucularının yeni özelliği seçmesi gerekecek

Özellik şimdiden bazı sunucularda kullanılabiliyor. Eğer "Topluluk" olarak ayarlanmamış bir sunucudaysanız ses kanallarında metin kısmını da görebiliyor olabilirsiniz. Eğer bir topluluk yöneticisiyeniz, sunucu ayarlarını kontrol ederek özelliğin kullanılabilir olup olmadığını görebilirsiniz.

Discord, topluluğun acı noktalarının ve hevesli kullanıcılarının toplulukları için işlerin yürümesini sağlamak için aldığı önlemlerin keskin bir şekilde farkında olma eğilimindedir. Metin sohbetini sesli sohbet kanallarına eklemek, bu topluluklara platformdaki deneyimlerini biraz daha pürüzsüz hale getirmek için gecikmiş bazı işlevler sağlar.

Büyük Discord sunucularında, kendi özel metin tabanlı sohbet kanallarına sahip sesli sohbet kanallarını görmek nadir değildir; bu, tonlarca farklı sesli sohbet odanız olduğunda hızla elden çıkan bir geçici çözüm. Yeni özellik sunumu, insanların az önce bahsettikleri bir şeyi sesli olarak paylaşmak istediklerinde araştırmak zorunda oldukları gereksiz kanal ihtiyacını çözecek.

Normal metin tabanlı kanallar gibi, sesli kanallardaki metin sohbeti, Discord kullanıcılarının bağlantıları, mesajları, emojileri, GIF'leri ve çıkartmaları paylaşmasına olanak tanır. Modlar, bu izinleri, mevcut metin sohbet kanallarında olduğu gibi, ayrıntılı bir düzeyde özelleştirebilir.

Sesli sohbet etmek istemeyen sunucu üyeleri, kanalın üzerine gelip sohbet simgesini seçerek kanalın paylaşılan metnini ve bağlantılarını kontrol etmeye devam edebilir.

Discord, modların ve sunucu sahiplerinin, izin düzeyine bağlı olarak hangi ses kanallarında metin sohbetinin etkinleştirileceğini ve sesli kanallardaki metin sohbet özelliğini kimlerin kullanabileceğini seçebileceğini not eder. Şirket, piyasaya sürülmeden önce geliştiricilerle çalıştığını söylüyor, çok sayıda moderasyon botu, kapının dışındaki sesli kanallarda metin sohbeti yapmaya hazır.

Son Haberler