Dolandırıcıları kızdıracak önlem! Gmail'e mavi tik geliyor

Dolandırıcıları kızdıracak önlem! Gmail'e mavi tik geliyor
Google, dolandırıcılara karşı önlem almak amacıyla Gmail'e mavi tik uygulamasının geleceğini açıkladı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar gelen maillerdeki şirketlerin gerçek olup olmadığını anlayabilecek.

Mail dolandırıcılıkları kullanıcılar için büyük tehlike oluşturmaya devam ederken bugün Google'dan bu konuda bir hamle geldi. Şirket, artık Gmail'de Twitter gibi platformlardakilere benzer bir şekilde mavi tik göreceğimizi çok gerçekçi bir e-posta dolandırıcılığının insanları hedef aldığını görmüştük.

GMAIL'E MAVİ TIK GELİYOR

Gmail, bugünden itibaren hem iş hem de kişisel Google hesapları için mavi tikleri yayınlamaya başladı. Yani önümüzdeki günlerde birçoğumuz bu tarz doğrulanmış hesapları e-postalarımızda göreceğiz.

Böylece dolandırıcılar da bu boşluğu kullanarak insanları dolandıramayacak. Birçok dolandırıcılık olayı, e posta aracılığıyla yaşanabiliyor. Şirketlerin maillerini taklit ederek kullanıcılara mail gönderen kötü niyetli şahıslar, bu postadaki linke tıklanılmasıyla kişisel veri, kart bilgileri gibi nemli bilgilere sahip olabiliyor.

Son Haberler