Dünyanın en büyük kripto para borsasına bir darbe daha... Kara para aklamakla suçlandı

Dünyanın en büyük kripto para borsasına bir darbe daha... Kara para aklamakla suçlandı
Dünyanın en büyük kripto borsa platoformu Binance bir darbe daha vuruldu. Fransa, ünlü borsa platformunu kara para aklamakla suçladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance (Binance) başka bir aksilik daha yaşadı.Cuma günü, kripto para endüstrisi haber sitesi CoinDesk, Paris savcılığının Binance'in Fransız makamları tarafından yasa dışı bir şekilde dijital varlık hizmetleri sağladığı ve ciddi kara para akladığı iddiasıyla soruşturulma başlatıldığını söyledi.

Daha sonra Paris savcılığı, ünlü kripto platformunun soruşturma altında olduğuna ilişkin raporları doğruladı. Ajans, Binance'in yerel makamlar tarafından yasa dışı sanal varlık hizmetleri sağlama ve ciddi kara para aklama suçlarından soruşturulduğunu aktardı.

Binance'a kara para aklama suçlamasıyla karşı karşıya

Fransız savcılar yaptıkları açıklamada, Binance aleyhindeki suçlamaların bir yandan sanal varlık hizmet sağlayıcısının (VASP) işlevlerini yasa dışı bir şekilde yerine getirmeyi, diğer yandan şirketin yatırım, gizleme ve iş rekabetini dönüştürmeyi içerdiğine dikkat çekti.

Öte yandan savcılık, arama sırasında toplanan belgeler ve bilgisayar öğeleri üzerinde derinlemesine bir inceleme yapılması gerektiğini de söyledi.

5548-76c295e191c921ee58d3137a56e.jpg

Konuya ilişkin Binance sözcüsü, geçen hafta Fransız makamlarının bize bir saha ziyareti gerçekleştirdiğini ve düzenleyiciler ve müfettişlerle işbirliğinin tüm finans kurumlarının uyması gereken yükümlülüklerin bir parçası olduğunu iddia etti. "Kullanıcı bilgilerimizin güvenli bir şekilde tutulduğunu ve yalnızca yazılı, uygun bir gerekçe aldıktan sonra hükümet yetkililerine verildiğini söylemek dışında, kolluk kuvvetlerinin veya düzenleyici soruşturmaların belirli koşulları hakkında yorum yapmıyoruz." ifadelerini kullandı.

Binance kurucusu Changpeng Zhao ise Twitter'da, Fransız düzenleyicilerin beklenmedik ziyaretinin birkaç hafta önce gerçekleştiğini ve bunun "haber" olmadığını ve Binance France'ın tam işbirliği yapacağını belirtti. Binance, inceleme altındaki tek kripto para işletmesi de değildi, bu, Paris'teki diğer iyi bilinen kripto para işletmelerinin de başına geldi. dedi.

Soruşturma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) 5 Haziran'da şirkete menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için dava açma kararı da dahil olmak üzere Binance'in çeşitli darbelerle vurulmasının ardından geldi. SEC davasında Binance'in kurucusu ve hakim hissedarı Changpeng Zhao da sanık olarak gösteriliyor.

Son Haberler