Duymayan anne baba kalmasın! Çocuklarınızla gizli emoji kullanın

Duymayan anne baba kalmasın! Çocuklarınızla gizli emoji kullanın
Uzmanlar, çocuklarınızla gizli bir emoji belirlemenizi ve acil durumlarda bunu kullanmayı tavsiye ediyor. Böylece tehlikeli ve acil durumlarda çocuğunuzun durumunu hemen anlayabilirsiniz.

Eğer çocuğunuz varsa, onlarla acil durumlar hakkında önceden konuşmanız önemlidir. Özellikle de, siz yanlarında değilken tehlikede olduklarında sizi nasıl uyaracakları konusunda bir plana sahip olmakta yarar var.

Çoğu çocuk artık bir cep telefonu ile geziyor, ancak çocuğunuzun telefon görüşmesi yapamayacağı ya da şüpheli birinin gözünü telefonuna diktiği durumlar olabilir. İşte o zaman gizli bir emoji günü kurtarabilir. Acil bir durumda, bir emoji bir kelime veya ifadeden daha az dikkat çekicidir.

Kısacası, çocuğunuz arama yapamıyorsa veya birisi onu mesajlaşırken izliyorsa, bir emoji mükemmel bir imdat sinyali görevi görebilir.

Gizli emojiyi nasıl seçebilirsiniz?

En iyi gizli emojiyi seçerken, hatırlaması kolay olduğundan emin olun. Ama ailenizin sık kullandığı bir emoji olmasın. Bu gereksiz kafa karışıklığına ve muhtemelen biraz sıkıntıya neden olabilir. Kalpler veya gülen yüzler gibi yaygın olarak kullanılan emojilerden de kaçınmalısınız. İşte kullanabileceğiniz bazı emojiler:

222-ymvx.jpg

Hayvan emojileri harika seçeneklerdir, özellikle de daha egzotik olanlar. Örneğin ahtapotu ele alalım. Yaygın olarak kullanılmaz, ancak tüm ailenin hatırlaması kolaydır. Önemli olan, çocuğunuza bunun sadece acil durumlarda kullanılması gereken bir emoji olduğunu iyi anlatabilmenizdir.

Siz nasıl karşılık verebilirsiniz?

Çocuklarınızın planı kullanmaları halinde sizden hangi tepkileri beklemeleri gerektiğini de önceden belirleyip açıklamalısınız. Örneğin, size emoji gönderdiklerinde, karşılığında siz bir telefon görüşmesi ile mi cevap vereceksiniz? Eğer öyleyse, ne söyleyeceksiniz?

En iyi öneri, çocuğunuzu hemen aramak ve en kısa sürede eve gelmesi gerektiğini söylemektir.

Neler olduğuna bağlı olarak, bir ebeveyn olarak atabileceğiniz diğer adımlar yetkililerle iletişime geçmek veya yakındaki güvenilir yetişkinlere ulaşmaktır.

Gizli bir emoji, standart bir acil durum çağrısı veya metnine harika bir alternatiftir. Failler için daha az belirgindir ve mesajı hızlı bir şekilde iletir.

Çocukların size her zaman ulaşabildiğinden emin olun

Tüm aile iPhone kullanıyorsa, mutlaka yapmanız gereken bir şey daha var: Aile Paylaşımı'nı ayarlayın. Bu özellik, konumunuzu aile üyeleriyle paylaşmanıza ve kaybolmaları durumunda cihazlarını bulmalarına yardımcı olmanıza olanak tanır.

Ancak telefonunuz kaybolmasa bile, konumunuzu paylaştığınız kişiler Rahatsız Etmeyin modundayken dikkatinizi çekmek için telefonunuza ping atabilirler.

Son Haberler