Elon Musk fena zararda! Twitter'ın değeri üçte birine düştü

Elon Musk fena zararda! Twitter'ın değeri üçte birine düştü
44 milyar dolara Twitter'ı satın alan Elon Musk, "Ben ne günah işledim Allah'ım" diyecek noktaya geldi. Twitter'ın o zamandan bu zamana değeri üçte bir oranına düştü.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın almış ve platforma bazı yenilikler getirmişti. Ancak Musk'ın Twitter'ı şu an ciddi anlamda değer kaybetmiş durumda.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, şimdilerde büyük bir değişim içine girmeye hazırlanırken, gelen verilere göre şirketin değerinde ciddi bir düşüş mevcut.

TWİTTER'IN DEĞERİ ÜÇTE BİR ORANINDA AZALDI

Yatırım şirketi Fidelity'ye göre, satın alındığından bu yana Twitter'ın hisse değerinde üçüncü kez düşüş yaşanıyor. Bu gerilemeyle beraber, Twitter'ın değeri Elon Musk'ın aldığı fiyatın üçte birine, yani 15 milyar dolara kadar düştü.

Elon Musk, son dönemlerde Twitter Blue gibi ücretli abonelik seçenekleri sunarak gelirlerini artırmaya çalışsa da pek de başarılı olamadı. Toplam Twitter kullanıcılarının sadece yüzde 1'lik bir kısmı Blue hizmetine kaydolurken, beklenen başarının bu noktada da sağlanamadığı görülüyor.

Bu düşüşte Elon Musk'ın fevri ve çılgın kararlarının ne kadar etkili olduğunu da tartışmak gerekiyor. Çünkü Musk, kendisini eleştirenlerin hesaplarını kapatabilirken aynı zamanda istediği kişilere de mavi tik dağıtıyor. Bu nedenle Twitter'ın eski ciddiyetini kaybettiğine inanılıyor.

Son Haberler